(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Reuters

Juventus si bez problémů poradil s Chievem, AC Milán vyhrál v Janově

• 0
Fotbalisté Juventusu zdolali poslední Chievo 3:0 a i po 20. kole italské ligy zůstali neporažení. V čele tabulky mají po brankách Douglase Costy, Emreho Cana a Danieleho Ruganiho devítibodový náskok před Neapolí. AC Milán zvítězil v Janově 2:0 a po druhé výhře za sebou se posunul ze sedmého na čtvrté místo.

Costa z Juventusu se prosadil ve 14. minutě, kdy si i v obležení bránících hráčů troufl na střelu zdálky a překonal brankáře Sorrentina. Gólman veronského klubu pak v nastavení první půle nedosáhl ani na míč z kopačky Cana, jenž se za Juventus trefil poprvé po letním příchodu z Liverpoolu.

V úvodu druhé půle se devětatřicetiletý Sorrentino vytáhl proti Ronaldovi a portugalské hvězdě, kterou v úterý čeká soud v Madridu kvůli daňovým únikům, zneškodnil pokutový kop. Chievo ožilo, ale snížit nedokázalo a Juventus jeho naděje v závěru uťal třetím gólem.

AC Milán nastoupil poprvé bez Argentince Higuaína, který odešel na hostování do Chelsea, jeho branky dali v druhém poločase Borini a Suso.

Zápas v nezvyklém termínu janovští fanoušci bojkotovali, navíc domácím chyběl nejlepší střelec Piatek, přesto měli dlouho více ze hry. Žádnou ze šancí ale neproměnili a postupem času se rozehrál i milánský soupeř.

Debutující Brazilec Paquetá na konci první půle trefil tyč, několikrát se pak ve slibné pozici neprosadil Borini, ten si ale v 72. minutě naběhl na malé vápno a snadno otevřel skóre. Pojistku v závěru přidal Suso, jenž se po úniku přesně trefil ke vzdálenější tyči. Český obránce Stefan Simič zůstal ve vítězném mužstvu mezi náhradníky.

Janov CFC - AC Milán 0:2 (0:0)

Branky: 72. Borini, 83. Suso. Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Bindoni. ŽK:41. Romero, 70. Rolón, 77. E. Zukanović - 9. Borini, 45+1. Cutrone, 58. Paquetá.

Janov CFC Radu – Romero, Biraschi (76. P. Pereira), Criscito – E. Zukanović, Bessa, Veloso (84. Dalmonte), Rolón, Lazović – Panděv (58. Favilli), Kouamé.

AC Milán G. Donnarumma – Abate, Musacchio, C. Zapata (14. Conti), Ricardo Rodríguez – Paquetá, Bakayoko, Çalhanoğlu (79. J. Mauri) – Suso (88. Castillejo), Cutrone, Borini.

Juventus FC - Chievo Verona 3:0 (2:0)

Branky: 14. Costa, 45+1. Can, 85. Rugani. Rozhodčí: Piccinini – Di Vuola, Rocca. ŽK:82. De Sciglio - 52. Bani, 85. Kiyine.

Juventus FC Perin – De Sciglio, Rugani, Chiellini (C), Sandro (90. Kean) – Bernardeschi (86. Spinazzola), Can, Matuidi, Costa (77. Bentancur) – Dybala, Ronaldo.

Chievo Verona Sorrentino – Depaoli (68. Jaroszyński), Tomović, Rossettini, Bani – P. Hetemaj (63. Vignato), Radovanović, Kiyine – Giaccherini – Pellissier (C) (66. Stępiński), Meggiorini.