Fernando Llorente z Juventusu oslavuje gól, jenž vstřelil do sítě Udine.

Fernando Llorente z Juventusu oslavuje gól, jenž vstřelil do sítě Udine. | foto: Reuters

Juventus zachránil až gól v nastavení, AS Řím je stále neporažený

• 8
Fotbalisté AS Řím zůstávají v italské lize bez porážky i po 14. kole. Na druhou stranu počtvrté za sebou jen remizovali. Tentokrát 1:1 s Bergamem. Ztrácí tak tři body na vedoucí Juventus, který proti Udine zachránil až gól v nastavení. Neapol po třech prohrách za sebou vyhrála v pondělní dohrávce 4:2 na hřišti Lazia a pojistila si třetí místo v tabulce.

Juventus přišel už ve 13. minutě o záložníka Pirla, který si v souboji poranil koleno, a musel jej vystřídat Pogba. O zisku tří bodů pro turínské mužstvo rozhodl přesnou hlavičkou Llorente.

AS Řím proti Bergamu prohrával od 51. minuty, kdy se z přímého kopu trefil Brivio.

Římané se vyrovnání dočkali v 90. minutě: střelou do protipohybu brankáře skóroval potřetí v sezoně Strootman.

AC Milán po pěti bodových ztrátách za sebou vybojoval vítězství 3:1 nad poslední Catanií a poprvé v sezoně uspěl na soupeřově hřišti. V dresu poraženého týmu odehrál celý zápas záložník Jaroslav Plašil, do statistik se zapsal žlutou kartou.

AC prohrával od 13. minuty, kdy z velkého vápna propálil gólmana Castro. Hosté však dokázali během dalších sedmi minut kontrovat zásluhou voleje Montoliva.

Po změně stran nejprve nasměroval milánský klub ke třem bodům svou čtvrtou brankou v sezoně nejlepší střelec týmu Balotelli. Dvě minuty nato domácí Tachtsidis uviděl po faulu červenou kartu a Catania dohrávala v deseti. Konečnou podobu výsledku pak dal devět minut před koncem Brazilec Kaká.

Fotbalisté Interu remizovali doma se Sampdorií Janov 1:1. Domácí vedli od 18. minuty zásluhou Guarína, výhru jim sebral dvě minuty před koncem Renan.

Souboj o páté místo vyhráli v pondělní dohrávce fotbalisté Fiorentiny, kteří porazili 4:3 šestou Veronu a bodově se dotáhli na čtvrtý Inter.

Výsledky 14. kola: Catania - AC Milán 1:3 (13. Castro - 20. Montolivo, 63. Balotelli, 81. Kaká), Bergamo - AS Řím 1:1 (51. Brivio - 90. Strootman), Cagliari - Sassuolo 2:2 (72. Nene, 87. Sau - 14. Marzoratti, 19. Zaza), Chievo - Livorno 3:0 (36. Rigoni, 56. Théréau, 79. Paloschi), Inter Milán - Sampdoria Janov 1:1 (18. Guarín - 89. Renan), Parma - Boloňa 1:1 (23. Cassano - 10. Kone), FC Janov - FC Turín 1:1 (69. Biondini - 7. El Kaddúrí), Juventus Turín - Udine 1:0 (90.+1 Llorente), Fiorentina - Hellas Verona 4:3 (5. a 14. Valero, 43. Vargas, 54. Rossi z pen. - 6. Romulo, 13. Iturbe, 72. Jorginho), Lazio Řím - Neapol 2:4 (26. vlastní Behrami, 88. B. Keita - 24. a 72. Higuaín, 50. Panděv, 90.+1 Callejón).