Gólman Čech se zranil, jeho Rennes prohrálo

• 2
Paříž - Už po třiceti minutách skončil zápas francouzské ligy mezi Lens a Rennes pro gólmana Petra Čecha. Český reprezentant si poranil loket. Po ošetření chtěl sice brankář hostujícího týmu v utkání pokračovat, musel však být střídán. Ze hřiště navíc odcházel za nepříznivého stavu, krátce před zraněním ho zaskočil střelou domácí útočník Thomert.

Pro Rennes to byl vůbec smolný večer. Hosté nejprve přišli o brankářskou jedničku, pak Piquionne nedal penaltu.

Pokutovému kopu předcházel faul Songa právě na Piquionna, za který dostal domácí obránce červenou kartu.

Smůla provázela Rennes v utkání i dál. Když už neúspěšný exekutor napravil předchozí selhání a vyrovnal, trvalo o deseti hrajícímu Lens jen tři minuty, než opět vedlo.

Čechův náhradník Chaigneau nepokryl střelu k bližší tyči. V tabulce třinácté Rennes prohrálo 1:2.

Ani bod nevybojovalo také Monako, vedoucí tým prohrál potřetí v sezoně, poprvé však zaváhal v domácím prostředí. Tři body pro Lille zařídil Moussilou jedenáct minut před koncem. Za Monako nastoupil v základní sestavě Jaroslav Plašil, po hodině hry byl střídán.

Dvanáctý Štrasburk remizoval v Ajacciu 0:0. Podíl na výsledku měl také český hráč Václav Drobný, který v obraně hostů odehrál celý zápas.

Výsledky 24. kola:
Guingamp - Bastia 1:0
(16. Shereni), Lens - Rennes 2:1 (25. Thomert, 84. Coridon - 81. Piquionne), Monako - Lille 0:1 (79. Moussilou), Montpellier - Mety 0:1 (5. Leca), Toulouse - St. Germain 0:1 (28. Ljuboja), Nantes - Nice 3:1 (29. a 84. z pen. Moldovan, 6. Pujol - 38. Meslin), Ajaccio - Štrasburk 0:0, Le Mans - Marseille 0:0, Auxerre - Lyon 1:2 (75. Boumsong - 9. vlastní Violeau, 67. Luyindula).