Galásek jen zmírnil debakl Ajaxu

• 5
Amsterdam - Fotbalisté Ajaxu prohráli v posledním letošním utkání nizozemské ligy v Heerenveenu 2:4. Čtvrtý tým tabulky, za který odehrál celý zápas Tomáš Galásek, prohrával dokonce už 0:4. Jedenáct minut před koncem snížil Vermaelen a debakl pomohl v poslední minutě proměněnou penaltou zmírnit i kapitán Galásek.

Jednou se do branky Ajaxu trefil i nejlepší střelec nizozemské ligy Huntelaar. Mladý útočník Heerenveenu, jenž by měl v lednu přestoupit právě do týmu dnešních soupeřů, má na kontě už 17 gólů. Heerenveen se v tabulce přiblížil Ajaxu na rozdíl jediného bodu.

Třemi góly v rozmezí čtvrt hodiny v závěru zápasu rozhodli fotbalisté Groningenu o svém vítězství nad Rodou Kerkrade 3:1. Šestý tým soutěže prohrával od 11. minuty 0:1, zvrat načal v 72. minutě Bruijs.

Fotbalisté Eindhovenu zachraňovali s Twente Enschede remízu 1:1 a jejich náskok v čele tabulky se po kanonádě Feyenoordu proti Tilburgu 6:1 ztenčil na jediný bod. Obhájci titulu na půdě svého soupeře prohrávali, ale zkušený záložník Philip Cocu v 70. minutě zajistil favoritovi alespoň bod.

Třemi góly se na vítězství Feyenoordu podílel Dirk Kuijt a v tabulce střelců se posunul na druhé místo za Huntelaara z Heerenveenu. Na svém kontě má 14 gólů, o dva méně než nejlepší kanonýr. Dvě branky dal Tilburgu Salomon Kalou.

V dalším utkání poslední Roosendaal podlehl Utrechtu 1:2 a připsal si čtvrtou porážku za sebou.

Kvůli nepřízni počasí byly dnes odloženy zápasy Sparta Rotterdam - Nijmegen a Alkmaar - Haag.

Výsledky 18. kola:
PSV Eindhoven - Twente Enschede 1:1, Roosendaal - Utrecht 1:2, Feyenoord - Tilburg 6:1, Roda Kerkrade - Groningen 1:3, Almelo - Arnhem 3:1, Heerenveen - Ajax Amsterodam 4:2.