Tomáš Koubek

Tomáš Koubek | foto: Reuters

Koubek neproměnil penaltu a jeho Rennes z poháru vypadlo

• 2
Český brankář Tomáš Koubek se stal smutným hrdinou čtvrtfinále francouzského Ligového poháru v Monaku. Reprezentační gólman neproměnil v jedenácté sérii pokutový kop a fotbalisté Rennes po penaltách vypadli.

Koubek přitom odchytal dobrý zápas a v základní hrací době inkasoval jen v 55. minutě zblízka vyrovnávací gól od domácího Ronyho Lopese. Zápas pak i po prodloužení skončil 1:1 a rozhodnout musel penaltový rozstřel.

Šestadvacetiletý gólman v něm chytil hned tři pokutové kopy, přesto to k postupu nestačilo.

Po deseti sériích už kopali penaltu všichni hráči z pole, a tak došlo na brankářský souboj. Zatímco Koubek zamířil nad, jeho protějšek Loic Badiashile nezaváhal a poslal Monako, které v lize překvapivě hraje o záchranu, do semifinále.

Bizarní průběh mělo i čtvrtfinále mezi Paris St. Germain a Guingampem, v němž sudí Bastien nařídil proti domácímu favoritovi v druhé půli i s pomocí videorozhodčího nezvykle hned tři penalty.

Tu první Thuram v 61. minutě neproměnil a suveréna posledních let francouzské ligy vzápětí poslal do očekávaného vedení Neymar. Jenže v 81. minutě z další penalty srovnal N’Gbakoto a ve třetí minutě nastavení z třetího pokutového kopu pro hosty dokonal senzaci Thuram, který se štěstím napravil zaváhání z 61. minuty.

Olympique Lyon - RC Štrasburk Alsace 1:2 (0:1)

Branky: 49. Traore - 26. Ajorque, 52. Kone. ŽK:39. Caci.

Olympique Lyon Gorgelin – Denayer, Marcelo, Marcal – Tete, Cheikh (71. Ndombele) , Aouar, Mendy (46. Traore), Terrier – Fekir, Depay (71. Dembele)

RC Štrasburk Alsace Kamara – Lala (16. Lienard), Kone, Mitrovič, Martinez – Caci, Sissoko (87. Goncalves), Martin, Fofana, Thomasson – Ajorque (78. Zohi)

Paris Saint-Germain FC - EA Guingamp 1:2 (0:0)

Branky: 63. Neymar - 81. N'Gbakoto, 90+3. Thuram. ŽK:90+6. Verratti, 90+6. Cavani, 90+6. Neymar.

Paris Saint-Germain FC Areola – Kehrer, Silva, Bernat – Meunier, Marquinhos (46. Verratti), Draxler, Diaby – Di Maria (46. Cavani), Neymar, Mbappé

EA Guingamp Johnsson – Rebocho, Traore, Eboa Eboa, Kerbrat – Phiri, Blas – Coco, Deaux, Thuram – Mendy

Girondins Bordeaux FC - Le Havre 1:0 (0:0)

Branky: 70. Kalu. Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli. ŽK:45. Kalu, 90+2. Préville - 29. Basque.

Girondins Bordeaux FC Poussin – Sabaly, Koundé, Jovanović, Poundjé – Lerager (C), Otávio – Kalu, Vada (62. Briand), Karamoh (90. de Préville) – Cornelius (80. Bašić).

Le Havre Balijon – Bese, Mayembo, Bain, Camara – Basque (75. Assifuah), Lekhal – Ferhat, Bonnet (C) (62. Fontaine), Gory (79. Abdelli) – Kadewere.

AS Monaco FC - Stade Rennes FC 1:1 (0:1)pen. 8:7

Branky: 54. Lopes - 30. Bourigeaud. ŽK:24. Rony Lopes, 29. Serrano, 50. Tielemans - 74. Bensebaini.

AS Monaco FC Badiashile – Glik, Naldo, Badiashile (95. Pele), Mukinayi – Serrano, Ait Bennassser, Tielemans, Henrichs – Faivre (74 Diop), Rony Lopes – Sylla (85 Isidor)

Stade Rennes FC Koubek – Traore, Da Silva, Mexer, Bensebaini (88. Zeffene) – Andre, Grenier – Saar, Ben Arfa, Bourugeaud – Siebatcheu (73. Niang)