Valere Gernain (vlevo) a kapitán Radamel Falcao (vpravo) z Monaka během utkání francouzské ligy proti Marseille. | foto: Reuters

Monako vyřídilo Marseille čtyřmi góly, francouzskou ligu vede Nice

• 0
Fotbalisté Monaka nasázeli na domácím hřišti Marseille čtyři góly a obsadili druhou příčku tabulky. Na tu první vystoupali po 14. kole francouzské ligy hráči Nice, kteří remizovali s Bastií 1:1. Stejně bodů jako Monako má na třetím místě PSG, která venku zdolala Lyon 2:1.

Hned pět hráčů Monaka má v letošní sezoně na kontě pět nastřílených gólů. V sobotu se na tuto hranici dostali Boschilia, Carrillo i Germain, který se do sítě Marseille trefil dvakrát. Dohromady dalo Monako letos už 43 branek a je nejproduktivnějším týmem v pěti elitních evropských soutěžích.

Na čele tabulky francouzské ligy je Nice, které má díky remíze s Bastií 1:1 bodový náskok na Monako. Třetí Paris St. Germain porazila Lyon na jeho hřišti 2:1. Obě branky hostí vstřelil útočník Edinson Cavani.

V dresu Bordeaux odehrál celých devadesát minut Jaroslav Plašil. Dvě minuty před koncem český záložník asistoval u vyrovnávací trefy Francoise Kamana. Stejný hráč v nastaveném čase skóre zápasu s Dijonem otočil. Bordeaux zvítězio 3:2.

Výsledky 14. kola: Monako - Marseille 4:0 (29. a 39. Germain, 23. Boschilia, 90.+1 Carrillo), Rennes - Toulouse 1:0 (1. Gourcuff), Bordeaux - Dijon 3:2 (88. a 90.+3 Kamano, 48. Rolan - 44. Abeid, 62. Tavares), Caen - Guingamp 1:1 (79. Rodelin - 85. De Pauw), Méty - Lorient 3:3 (75. a 78. Vion, 11. Falette - 54. a 61. z pen. Moukandjo, 16. Waris), Montpellier - Nancy 0:0, Nantes - Lille 0:0, Angers - St. Etienne 1:2 (18. Pépé - 59. Pogba, 78. Tannane), Nice - Bastia 1:1 (11. Pléa - 60. Crivelli), Lyon - Paris St. Germain 1:2 (48. Valbuena - 30. z pen. a 81. Cavani).