Nill De Pauw (vlevo) z Guingampu slaví vstřelený gól proti Paříži. | foto: Reuters

PSG i Monako prohrály, výhru lídra z Nice zařídil Balotelli

• 1
Potřetí v řadě nevyhráli. Fotbalisté Paris St. Germain nestačili v 18. kole francouzské ligy na Guingamp, kterému venku podlehli 1:2. Italský útočník Mario Balotelli přispěl dvěma góly k vítězství Nice nad Dijonem. Druhé Monako, které hrálo od 39. minuty v deseti, doma nestačilo na Lyon a padlo 1:3.

Monako sice v 26. minutě jako první rozvlnilo síť, Djibril Sidibé ale balon do branky Lyonu dostal rukou. O chvíli později zaúřadovali hosté, když se střelou k tyči prosadil Rachid Ghezzal. Dva z posledních tří ligových zásahů zaznamenal alžírský fotbalista právě proti Monaku.

V závěru poločasu navíc domácí obránce Benjamin Mendy dostal červenou kartu za zbytečný zákrok. I po změně stran sbíral knížecí klub spíše karty nežli šance, navíc v 56. minutě kopal útočník Lyonu Alexandre Lacazette penaltu, kterou však gólman Danijel Subašič chytil. Chorvatský brankář zneškodnil šest z posledních devíti pokutových kopů, kterým čelil.

Lyon ale v 65. minutě přece jen šel do dvougólového vedení, když se po Ghezzalově pasu střelou z voleje trefil Mathieu Valbuena a poprvé v kariéře tak skóroval ve čtyřech ligových zápasech v řadě. Za domácí sice o chvíli později snížil Tiemoue Bakayoko, definitivní tříbodovou pojistku pro hosty ale v závěru zařídil Lacazette.

Nice má na čele tabulky čtyřbodový náskok. Ve vítězném duelu s Dijonem úřadoval Balotelli, jenž má zatím ve francouzské lize parádní bilanci osmi branek v osmi zápasech.

V zápase Guingampu s Paříží padaly góly po přestávce. Domácí tým, který vyhrál jediné z posledních pěti ligových zápasů, dostal do vedení Yannis Salibur. Pouhé čtyři minuty nato zvýšil vedení Nill De Pauw.

Guingamp dal v zápase gól z obou svých střel na bránu, to Paris St. Germain se prosadil jednou z pěti pokusů. Jediný gól hostů vstřelil nejlepší střelec soutěže Edinson Cavani.

Jaroslav Plašil, jediný český zástupce ve francouzské lize, odehrál v dresu Bordeaux celé utkání.

Výsledky 18. kola: Angers - Nantes 0:2 (18. Gillet, 48. Harit), Guingamp - Paris St. Germain 2:1 (66. Salibur, 70. De Pauw - 80. Cavani), Lorient - St. Etienne 2:1 (39. Philippoteaux, 90.+1 Cabot - 90.+2 Pajot), Montpellier - Bordeaux 4:0 (14. Lasne, 21. Sessegnon, 85. Mounié, 90.+3 Sylla), Rennes - Bastia 1:2 (71. Sio - 59. Crivelli, 63. Danic), Toulouse - Nancy 1:1 (85. Jullien - 33. Bennasser), Caen - Mety 3:0 (20. Karamoh, 61. Santini, 90.+3 Sané), Nice - Dijon 2:1 (32. z pen. a 50. Balotelli - 37. Tavares z pen.), Marseille - Lille 2:0 (56. Gomis, 61. Thauvin), Monako - Lyon 1:3 (70. Bakayoko - 29. Ghezzal, 65. Valbuena, 87. Lacazette).