Hráči Paris St Germain slaví branku proti Monaku.

Hráči Paris St Germain slaví branku proti Monaku. | foto: Reuters

Fotbalisté PSG v "odvetě" s Monakem hladce vyhráli

• 0
Fotbalisté Paris Saint-Germain se podruhé během čtyř dnů střetli ve francouzské lize s Monakem a po nedělní domácí remíze 3:3 dnes dokázali soupeře na jeho hřišti porazit 4:1. Úřadující mistři po dohrávce 15. kola zvýšili v čele tabulky náskok před druhou Marseille na osm bodů.

Na rozdíl od předchozího vzájemného duelu se v dresu PSG prosadil bývalý hráč Monaka Kylian Mbappé, jenž vstřelil první i poslední gól zápasu. V nastaveném čase prvního poločasu proměnil pokutový kop Neymar a po přestávce minutu po příchodu na trávník skóroval Pablo Sarabia. Čestný úspěch domácích zaznamenal v 87. minutě hlavou Tiémoué Bakayoko.

Monako tak v třetím soutěžním duelu pod novým trenérem Robertem Morenem poprvé prohrálo a v tabulce je deváté.

AS Monaco FC - Paris Saint-Germain FC 1:4 (0:2)

Branky: 87. Bakayoko - 24. Mbappé, 45+2. Neymar, 73. Sarabia, 90+2. Mbappé. Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani. ŽK:45. Glik, 81. Bakayoko, 85. Maripán - 68. Kouassi, 85. Neymar, 86. Kurzawa.

AS Monaco FC Lecomte – Henrichs, Glik (C), Maripán, Ballo-Touré – Fàbregas (79. Jovetić), Bakayoko, Golovin (69. Adrien Silva) – G. Martins (78. Augustin), Ben Yedder, K. Baldé.

Paris Saint-Germain FC Navas – Dagba, Silva (C), Kimpembe, Kurzawa – Di María (79. Draxler), Gueye (71. Verratti), Kouassi, Neymar – Mbappé, Icardi (71. Sarabia).

Amiens SC - Stade de Reims 1:1 (0:1)

Branky: 54. Mou. Konaté - 45+1. Kutesa. ŽK:20. Zungu - 72. Doumbia, 78. NKada, 90+6. Suk Hjun-Čun.

Amiens SC Gurtner (C) – Calabresi, Chedjou, Dibassy – Diabaté, Zungu (80. Bodmer), Gnahoré (46. Monconduit), Jallet – Mendoza (46. Otero) – Mou. Konaté, Guirassy.

Stade de Reims P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Konan – Munetsi, Dingomé – Kutesa (71. NKada), Cassama, Doumbia (80. Kamara) – Dia (90+3. Suk Hjun-Čun).

Nîmes Olympique - Stade Rennes FC 0:1 (0:0)

Branky: 64. Hunou. ŽK:19. Fomba - 15. H. Traoré, 85. Salin, 89. Siebatcheu.

Nîmes Olympique Bernardoni – Alakouch, P. Martinez, Briancon (48. Landre), Miguel – Fomba (76. Duljević), Deaux, Valls – Ferhat, Ripart (71. Denkey), Philippoteaux.

Stade Rennes FC Mendy – H. Traoré, Da Silva, Gnagnon, Maouassa – Raphinha, Camavinga, Siliki, Tait (71. Bourigeaud) – Hunou (80. Gboho), Niang (81. Siebatcheu).