Fotbalisté Toronta oslavují. Vlevo je Justin Morrow, který gratuluje ke gólu...

Fotbalisté Toronta oslavují. Vlevo je Justin Morrow, který gratuluje ke gólu Nickovi Hagglundovi. | foto: Reuters

Finále debutantů. O titul v MLS se utkají Seattle a Toronto

• 0
Fotbalisté Toronta postoupili jako první kanadský tým do finále zámořské ligy MLS. V domácí odvetě finále Východní konference zdolali Montreal 5:2 v prodloužení poté, co první duel minulý týden prohráli 2:3. O titul se utkají v duelu dvou finálových debutantů s týmem Seattlu.

Už semifinálová účast Toronta s Montrealem byla premiérou kanadských týmů v této fázi soutěže. Hostující Impact měl v odvetě dvakrát blíž k postupu, domácí ale vždy dokázali odpovědět a po 90 minutách hry bylo celkové skóre vyrovnané 5:5.

V prodloužení jako první udeřil střídající Benoit Cheyrou, který se minutu po svém příchodu na hřiště trefil hlavou. Vzápětí pojistil postup Toronta Tosaint Ricketts.

Finálový duel je na programu 10. prosince.