Jaime Mata z Getafe proměňuje pokutový kop v zápase proti Barceloně.

Jaime Mata z Getafe proměňuje pokutový kop v zápase proti Barceloně. | foto: Reuters

Real Madrid nestačil na nováčka, prohrála i Barcelona. Atlético zvítězilo

• 9
Mistrovský Real Madrid překvapivě nestačil v šestém kole španělské fotbalové ligy doma na Cádiz. O výhře nováčka soutěže 1:0 rozhodl v 16. minutě Anthony Lozano. Sevilla podlehla 0:1 Granadě a přišla o neporazitelnost. Český brankář andaluského týmu Tomáš Vaclík zůstal znovu jen na lavičce náhradníků. Stejným výsledkem prohrála i Barcelona s Getafe, branku dal z penalty Jaime Mata.

Cádiz se historicky první výhrou na půdě Realu dotáhl na svého soupeře v tabulce, Real Madrid má na prvním místě lepší skóre a zápas k dobru. O překvapení na úkor úřadujících šampionů rozhodl honduraský útočník Lozano, který si zaběhl za obranu a přehodil padajícího brankáře Thibauta Courtoise.

Realu nebyla nic platná převaha v držení míče ani čtyřnásobné střídání v poločasové pauze. Nejblíže gólu byl v závěru Karim Benzema, který ale trefil jen břevno.

Barcelonu mohl poslat do vedení v první půli Lionel Messi, svou střelu z hranice vápna ale namířil do tyče. O výsledku tak rozhodl na druhé straně z penalty v 56. minutě Jaime Mata.

Getafe porazilo katalánský velkoklub po devíti letech a 17 zápasech a s deseti body se pohybuje v tabulce ve vedoucí skupině. Barcelona ztrácí tři body, ale má o utkání méně.

Důležitý moment utkání přišel v nastaveném čase první půle, kdy dostal v rychlém sledu dvě žluté karty záložník Joan Jordán a Sevilla dohrávala v oslabení. Granada měla po změně stran převahu, kterou zúročil v 82. minutě vítěznou brankou střídající Yangel Herrera.

Granada potvrdila vydařený úvod sezony a bodově se dotáhla na vedoucí Real Madrid, který má ale zápas k dobru. Sevilla má po čtyřech odehraných zápasech sedm bodů a je na sedmém místě.

Atlético Madrid vyhrálo ve Vigu 2:0. Vítěznou branku dal už v šesté minutě Luis Suárez, který se trefil po svém přestupu z Barcelony potřetí.

Program a výsledky 6. kola španělské ligy: Granada - FC Sevilla 1:0 (82. Herrera), Vigo - Atlético Madrid 0:2 (6. Suárez, 90.+5 Carrasco), Real Madrid - Cádiz 0:1 (16. Lozano), Getafe - FC Barcelona 1:0 (56. Mata z pen.).

Granada CF - Sevilla FC 1:0 (0:0)

Branky: 82. Y. Herrera. Rozhodčí: Pablo González – Alfredo Rodríguez, Israel Bárcena. ŽK:30. Gonalons, 40. Foulquier, 71. Puertas, 85. Vico - 10. Fernando, 45+3. Jordán, 90+1. F. Vázquez. ČK:45+4. Jordán.

Granada CF Rui Silva – Foulquier, Sánchez (C), D. Duarte (44. J. Vallejo), Neva – Milla, Montoro (74. Vico) – Puertas, Gonalons (60. Y. Herrera), Kenedy (60. Machís) – Soldado (74. Charris).

Sevilla FC Bunú – Navas (C), Sergi Gómez (85. F. Vázquez), Diego Carlos, Escudero (18. Acuňa) – Rakitić, Fernando, Jordán – Suso (46. Ocampos), C. Fernández (46. L. de Jong), Munir (70. Nasjrí).

Real Club Celta de Vigo - Atlético Madrid 0:2 (0:1)

Branky: 6. L. Suárez, 90+5. Carrasco. Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez. ŽK:41. Beltrán, 63. Nolito, 83. Aspas - 17. Hermoso, 37. D. Costa, 71. Felipe, 86. H. Herrera. ČK:90+6. Ó. García.

Real Club Celta de Vigo Villar – Carreira (84. Veiga), Murillo, N. Araujo, Olaza (88. Rodríguez), Fontán – S. Mina (63. Mor), Tapia, Beltrán (63. Denis Suárez), Nolito – Aspas.

Atlético Madrid Oblak – Trippier, Savić, Hermoso, M. Sánchez (50. Felipe) – Á. Correa (77. H. Herrera), Torreira, Koke, Lemar (65. M. Llorente) – D. Costa (50. Félix), L. Suárez (65. Carrasco).

Real Madrid CF - Cádiz CF 0:1 (0:1)

Branky: 17. Lozano. Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco. ŽK:36. Ramos, 90+3. Militao.

Real Madrid CF Courtois – Nacho Fernández, Ramos (C) (46. Militao), Varane, Marcelo – Modrić (46. Casemiro), Kroos (80. Jović), Isco (46. Valverde) – L. Vázquez (46. Asensio), Benzema, Vinícius Júnior.

Cádiz CF Ledesma – Akapo, Cala, Fali, Espino – Álex Fernández (87. Augusto Fernández), Mari (C) (78. Garrido), Jönsson (86. Izquierdo), Salvi – Negredo (83. Á. Giménez), Lozano (46. Malbašić).

Getafe CF - FC Barcelona 1:0 (0:0)

Branky: 56. Jaime Mata. Rozhodčí: Soto – Álvarez, Porras. ŽK:27. Jaime Mata, 28. Cabaco, 36. Bordalas, 73. Nyom, 90+3. Olivera - 24. Piqué, 41. Roberto.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabaco, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović (90+5. Mollejo), Arambarri, Cucurella – Jaime Mata (71. Ünal), Cucho Hernández (89. Timor).

FC Barcelona Neto – Roberto (87. Puig), Piqué, Lenglet, Dest – Pedri (62. Coutinho), S. Busquets, F. de Jong (80. Braithwaite) – Messi (C), Griezmann (80. Trincão), O. Dembèlé (62. Fati).