Trenér Jürgen Klopp utěšuje Adriana Ramose. Borussia Dortmund totiž prohrála vestfálské derby. | foto: Reuters

Trable Dortmundu pokračují, Bayern Mnichov pokračuje bez porážky

• 8
Fotbalisté Borussie Dortmund jsou v německé lize v problémech. Nevyhráli už třikrát za sebou, naposledy podlehli ve vestfálském derby Schalke 1:2. Na vedoucí Bayern Mnichov tak ztrácí po šesti kolech už sedm bodů.

Schalke se proti Dortmundu dostalo do vedení v 10. minutě, po Aogově rohovém kopu zavěsil hlavou nikým nehlídaný Matip a vstřelil svůj první gól v sezoně.

O třináct minut později domácí zvýšili na 2:0. Po nepovedeném Aubameyangově odkopu se prosadil Choupo-Moting, jenž je se třemi trefami nejlepším střelcem svého týmu.

Chvíli poté dortmundský Ramos nacentroval do pokutového území a Aubameyang se trefil ve druhém utkání za sebou. Další branku už však svěřenci trenéra Kloppa nepřidali a z posledních tří zápasů získali pouze bod za remízu 2:2 se Stuttgartem.

Obhájce titulu Bayern Mnichov nezaváhal na hřišti Kolína nad Rýnem. V 19. minutě poslal Müller uvnitř pokutového území přihrávku na Götzeho a ten se trefil počtvrté v sezoně. Německý reprezentant se zařadil na druhé místo tabulky střelců za mohučského Okazakiho.

Ve druhém poločase pak dopravil míč do vlastní branky Halfar a Kolín po povedeném startu sezony, kdy z prvních čtyř duelů odešel neporažen, podruhé za sebou prohrál.

Freiburg proti Leverkusenu opět nedosáhl na první výhru v sezoně. V prvním poločase byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce hostů Spahič a stejný osud potkal v závěru utkání také freiburgského obránce Pavla Krmaše.

Záložník Vladimír Darida do zápasu nenastoupil kvůli inkasované červené kartě z minulého utkání s Hoffenheimem (3:3).

Mönchengladbach udržel ligovou neporazitelnost i na hřišti nováčka Paderbornu, dvěma góly v prvním dějství v rozmezí šesti minut rozhodli Herrmann a Raffael. V 70. minutě na konečných 1:2 upravil Wemmer.

Už v páteční předehrávce remizovala Mohuč s Hoffenheimem bez branek. Zápas přinesl pro diváky málo vzrušení a fotbalové krásy. Domácí Mohuči výrazně chyběl zraněný kanonýr Okazaki, jenž je s pěti góly nejlepším střelcem ligy.

Výsledky 6. kola: Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 0:2 (19. Götze, 66. vlastní Halfar), Schalke - Dortmund 2:1 (10. Matip, 23. Choupo-Moting - 26. Aubameyang), Freiburg - Leverkusen 0:0, Paderborn - Mönchengladbach 1:2 (70. Wemmer - 8. Herrmann, 14. Raffael), Stuttgart - Hannover 1:0 (69. Schwaab), Mohuč - Hoffenheim 0:0, Wolfsburg - Brémy 2:1 (15. Rodríguez, 57. Olič - 37. Busch), Augsburg - Hertha Berlín 1:0 (27. Verhaegh z pen.), Hamburk - Eintracht Frankfurt 1:2 (58. Müller - 44. Seferovič, 90. Piazon).