Zdrcený Harry Kane po prohře Bayernu Mnichov s Werderem Brémy | foto: Reuters

Bayern doma nestačil na Brémy, Leverkusen už vede o sedm bodů

• 13
Bayern Mnichov v 18. kole německé fotbalové ligy doma prohrál s Brémami 0:1 a na vedoucí Leverkusen ztrácí už sedm bodů. O první výhře Werderu ve vzájemném zápase od roku 2008 rozhodl v 59. minutě bývalý hráč Bayernu Mitchell Weiser.

Bayern může snížit náskok vedoucího Leverkusenu ve středu, kdy ho čeká dohrávka odloženého utkání s Unionem Berlín. Brémy popáté za sebou neprohrály a v tabulce jsou dvanácté s náskokem devíti bodů na sestupové příčky. Brankář Jiří Pavlenka sledoval utkání pouze z lavičky náhradníků.

Mönchengladbach bez dlouhodobě zraněného Tomáše Čvančary doma podlehl Augsburgu 1:2. Domácí šli sice ve 26. minutě do vedení zásluhou Siebatcheua, ale po výměně stran hosté bleskově otočili během čtyř minut.

Ve 47. minutě srovnal Tietz a obrat dokonal Engels. Tomáš Koubek strávil utkání na lavičce Augsburgu. Domácí mohl těšit alespoň návrat Stefana Lainera, jemuž byla před 178 dny diagnostikována rakovina mízních uzlin. Jednatřicetiletý obránce v 71. minutě na hřišti nahradil Netze.

Borussia na svém hřišti nebodovala poprvé od loňského září a v tabulce je dvanáctá s náskokem devíti bodů na sestup. Augsburg má o dvě příčky výše o jeden bod navíc.

Bayern Mnichov - Brémy 0:1 (0:0)

Branky: 59. Weiser. Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim. ŽK:17. Kimmich, 74. de Ligt - 70. Schmid.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Laimer, Upamecano, de Ligt, Davies (64. Tel) – Kimmich (64. T. Müller), Guerreiro (64. Goretzka) – Coman (84. Choupo-Moting), Musiala, Sané – Kane.

Brémy Zetterer – Stark, Friedl (C), Jung – Weiser, Schmid (84. Kownacki), Lynen, Stage, Agu (89. Deman) – Njinmah (89. Groß), Woltemade (65. Borré).

Mönchengladbach - FC Augsburg 1:2 (1:0)

Branky: 26. Siebatcheu - 47. Tietz, 51. Engels. Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel. ŽK:67. Netz - 41. Rexhbecaj, 80. Jakić. Diváci: 44 867.

Mönchengladbach Nicolas – Scally, Friedrich, Elvedi, Netz (71. Lainer) – Reitz (46. Kramer), Koné (71. Neuhaus) – Honorat (87. Ranos), Pléa (C), Hack (67. Ngoumou) – Siebatcheu.

FC Augsburg Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Engels (73. M. Pedersen), Rexhbecaj – Jensen (60. Jakić), Demirović (C), Vargas (83. Maier) – Tietz (83. Beljo).