Can Bozdogan (vpravo) ze Schalke a Wataru Endo ze Stuttgartu v souboji o míč. | foto: AP

Schalke stále bez výhry, v předehrávce remizovalo se Stuttgartem

• 2
Těžko uvěřitelných 22 zápasů čekají v německé lize na vítězství fotbalisté Schalke. V páteční předehrávce 6. kola sice proti Stuttgartu vedli, ale po přestávce soupeř z penalty vyrovnal na konečných 1:1.

Schalke se nedočkalo výhry navzdory tomu, že poprvé v této sezoně skórovalo jako první. Domácí mužstvo poslal do vedení ve 30. minutě svým prvním bundesligovým gólem devatenáctiletý obránce Malick Thiaw, jenž se prosadil hlavou po přímém kopu. Jedenáct minut po pauze ale stanovil konečné skóre z pokutového kopu za ruku Argentinec Nicolás González.

Po druhé remíze v ročníku je Schalke předposlední, Stuttgart se v neúplné tabulce posunul na čtvrtou pozici.

Německá fotbalová liga - 6. kolo: Schalke - Stuttgart 1:1 (30. Thiaw - 56. González z pen.).

FC Schalke 04 - VfB Stuttgart 1:1 (1:0)

Branky: 30. Thiaw - 56. N. González. Rozhodčí: Brand – Stein, Unger. ŽK:55. Sané, 59. Mascarell - 37. G. Castro, 81. N. González.

FC Schalke 04 Rönnow – Thiaw, Sané, Nastasić (70. bin Tálib) – Ludewig, Harít, Mascarell (C), Bozdogan (84. Schöpf), Oczipka – Paciência, Uth (84. Raman).

VfB Stuttgart Kobel – Stenzel, Karazor, Kempf – Coulibaly (79. Čurlinov), Mangala, Endo, Sosa (75. Klement) – Klimowicz (75. Wamangituka), G. Castro (C) (90+1. Förster) – Kalajdžić (46. N. González).