Marco Reus (třetí zleva) přijímá gratulace spoluhráčů po gólu proti Lipsku.

Marco Reus (třetí zleva) přijímá gratulace spoluhráčů po gólu proti Lipsku. | foto: AP

Dortmund otočil šlágr s Lipskem, soupeři nasázel čtyři góly

• 2
Nepříliš dlouho čekali diváci na úvodní gól závěrečného utkání prvního kola německé ligy. Obrana Borussie zaspala a inkasovala už po třiceti sekundách. Domácí fotbalisté ale nepříznivý stav zvrátili a zvítězili 4:1.

Lipsko šlo do vedení takřka okamžitě. Propadnutý míč si našel Jean-Kévin Agustin a prostřelil Romana Bürkiho. Na konci prvního poločasu už ale vedl Dortmund. Atypickou hlavičkou srovnal ve 21. minutě Dahoud, o dvacet minut později si dal vlastní gól Marcel Sabitzer a na 3:1 zvýšil nůžkami na malém vápně Axel Witsel.

V nastaveném čase druhé půle uklidil míč levačkou na zadní tyč Marco Reus a vyšvihl Dortmund do čela tabulky, kterou vede o skóre před Bayernem.

Zápasem proti Lipsku uzavřel Dortmund první kolo německé ligy, ve kterém například skóroval český reprezentant Theodor Gebre Selassie.

Mohuč si doma poradila se Stuttgartem. O jediný gól zápasu se postaral patnáct minut před koncem Anthony Ujah, který poslal míč do odkryté brány po individuálním průniku Robina Quaisona.

Nedělní výsledky 2. kola: Mohuč - Stuttgart 1:0 (76. Ujah), Dortmund - Lipsko 4:1 (21. Dahoud, 40. vlastní Sabitzer, 43. Witsel, 90.+1 Reus - 1. Augustin).