Jakub Jankto v dresu Cagliari.

Jakub Jankto v dresu Cagliari. | foto: Profimedia.cz

Fotbalisté Cagliari zahájili italskou ligu remízou s Turínem, Jankto debutoval

• 1
Nováček italské fotbalové ligy Cagliari zahájilo soutěž bezbrankovou remízou na hřišti FC Turín. Soutěžní debut v sestavě hostů si odbyl střídající záložník Jakub Jankto, jenž se dostal na hřiště v 61. minutě. Domácí obránce David Zima odehrál závěrečnou čtvrthodinu, v Serii A nastoupil i kvůli zranění poprvé od ledna.

Turín v součtu s koncem minulého ročníku neprohrál v lize posedmé za sebou. Cagliari, které se vrátilo mezi elitu po jedné sezoně v druhé lize, drží sérii 11 soutěžních duelů bez porážky.

AC Milán vstoupil do sezony vítězstvím 2:0 v Boloni. Triumf „Rossoneri“ řídil útočník Giroud, jenž v 11. minutě první branku dal a o deset minut později druhou připravil spoluhráči Pulisicovi. Americký reprezentant oslavil svůj soutěžní debut po letním příchodu z Chelsea výstavní trefou zpoza vápna. Boloňa s milánským velkoklubem uhrála z posledních 16 utkání jen tři remízy.

Turín FC - Cagliari Calcio 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Cosso – Di Giola, Raspollini. ŽK:36. Buongiorno - 90+5. Pavoletti.

Turín FC Milinković-Savić – Schuurs, Buongiorno, R. Rodríguez (C) (75. Zima) – Bellanova, Ricci (68. Linetty), Ilić, Vojvoda – Vlašić (68. Pellegri), Karamoh (46. Radonjić) – Sanabria (87. Verdi).

Cagliari Calcio Radunović – Zappa, Goldaniga (46. Di Pardo), Dossena, Obert (87. Deiola) – Nández (C) (72. Pavoletti), Sulemana, Makoumbou, Azzi – Oristanio (62. Jankto), Luvumbo (62. Šomurodov).

Bologna FC - AC Milán 0:2 (0:2)

Branky: 11. Giroud, 21. Pulisic. Rozhodčí: Pairetto – Berti, Cipressa. ŽK:30. Aebischer, 77. Zirkzee - 51. Hernández, 76. Krunić.

Bologna FC Skorupski – Posch, Beukema, Lucumi, Lykogiannis (87. Corazza) – Domínguez (72. el-Azúzí), Moro (46. Orsolini) – Aebischer, Ferguson (87. Urbanski), Ndoye (C) – Zirkzee (87. van Hooijdonk).

AC Milán Maignan – Calabria (C) (73. Kalulu), Thiaw (88. Kjaer), Tomori, Hernández – Loftus-Cheek (73. Pobega), Krunić, Reijnders – Pulišić (74. Chukwueze), Giroud (73. Okafor), Leão.