Bryan Cristante z AS Řím (vpravo) utíká Joaquinu Correovi z Lazia.

Bryan Cristante z AS Řím (vpravo) utíká Joaquinu Correovi z Lazia. | foto: Reuters

Římské derby nepoznalo vítěze, Juventus prohrál v Neapoli

• 0
Derby mezi AS Řím a Laziem skončilo v 21. kole italské fotbalové ligy nerozhodně 1:1. Stejným výsledkem skončil i zápas Interu Milán, který remizoval ve třetím ligovém utkání za sebou, s Cagliari. Vedoucí tým tabulky Juventus prohrál v Neapoli 1:2.

Neapol se ve vyrovnaném utkání ujala vedení po čtvrthodině druhé půle, z dorážky se prosadil Piotr Zielinski. Druhou branku přidal v 86. minutě kapitán domácího týmu Lorenzo Insigne. Juventusu se v závěru podařilo už pouze snížit, když si na 35 metrů dlouhý pas naběhl Cristiano Ronaldo a trefil se v tomto ročníku Serie A posedmnácté. Neapol zvítězila poprvé po třech ligových porážkách, zato Juventus už sérii pěti vítězství v řadě neprotáhne.

Skóre římského derby otevřel bosenský útočník a nejlepší střelec AS Edin Džeko. Ten si v 26. minutě naběhl na centr za obranu a předskočil vyběhnuvšího brankáře Lazia Thomase Strakošu.

Vyrovnání přišlo o osm minut později, chybu domácího gólmana Paua Lópeze na brankové čáře potrestal Francesco Acerbi. Domácí AS mohlo mít další příležitost, když sudí odpískal penaltu v jeho prospěch. Po konzultaci s videorozhodčím ale usoudil, že Justin Kluivert upadl bez cizího zavinění a pokutový kop odvolal. Zápas tak skončil stejným výsledkem jako první vzájemné střetnutí v této sezoně na hřišti Lazia.

Inter poslal do vedení ve 29. minutě Lautaro Martínez, který se prosadil po centru Ashleyho Younga. Posila z Manchesteru United si při svém debutu v italské lize připsala první asistenci.

Na vítězství to však nestačilo, protože v 78. minutě srovnal Radja Nainggolan, jehož rána ze střední vzdálenosti se otřela o kopačky jednoho z bránících hráčů a zapadla do míst, kde už brankář Samir Handanovič nestihl zasáhnout.

Martínez, jenž má v ročníku na kontě 11 ligových tref, byl v závěru nastaveného času po dvou žlutých kartách v rychlém sledu za nesportovní chování vyloučen. Argentinský útočník nejprve po pádu fauloval kolem běžícího soupeře, druhý trest obdržel po protestech u rozhodčího.

Sampdoria hrála se Sassuolem bez branek, přestože měla od 26. minuty početní výhodu po vyloučení Federica Pelusa za držení. Český záložník Jakub Jankto, který byl v týdnu nemocný, utkání sledoval z lavičky náhradníků.

V Parmě otevřel v 19. minutě skóre Riccardo Gagliolo, který z úhlu vypálil pod břevno. O čtvrt hodiny později zpoza vápna podstřelil brankáře Dejan Kulusevski.

Nedělní výsledky 21. kola: Inter Milán - Cagliari 1:1 (29. Martínez - 78. Nainggolan), Hellas Verona - Lecce 3:0 (19. Dawidowicz, 34. Pessina, 84. Pazzini z pen.), Parma - Udine 2:0 (19. Gagliolo, 34. Kulusevski), Sampdoria Janov - Sassuolo 0:0, AS Řím - Lazio Řím 1:1 (26. Džeko - 34. Acerbi), Neapol - Juventus Turín 2:1 (63. Zielinski, 86. Insigne - 90. Ronaldo).

Inter Milán - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)

Branky: 29. Lautaro Martínez - 78. Nainggolan. Rozhodčí: G. Manganiello. ŽK:45+3. R. Lukaku, 61. Barella, 84. de Vrij. ČK:90+4. Lautaro Martínez.

Inter Milán Handanovič (C) – Bastoni, de Vrij, Škriniar (17. Godín) – Biraghi (85. Dimarco), Sensi (82. Alexis Sánchez), Valero, Young, R. Lukaku – Lautaro Martínez, Barella.

Cagliari Calcio Cragno – Faragò, Walukiewicz, Klavan, Pellegrini (76. Mattiello) – Nández, Ch. Oliva (74. L. Castro), Ionita – Nainggolan (C) (86. Cigarini), João Pedro – Simeone.

Parma Calcio 1913 - Udinese Calcio 2:0 (2:0)

Branky: 19. Gagliolo, 34. Kulusevski. Rozhodčí: Sozza – Carbone, Fiorito. ŽK:59. Hernani, 68. Laurini - 29. Troost-Ekong, 45. Mandragora, 49. Becao.

Parma Calcio 1913 Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves (C), Gagliolo (62. Laurini) – Kucka, Scozzarella (87. Grassi), Hernani – Kulusevski, Cornelius, Kurtić (73. Dermaku).

Udinese Calcio Musso – Sema, Nuytinck, Troost-Ekong (80. De Maio), Becao (56. Jajalo), Stryger Larsen – de Paul, Mandragora, Fofana (74. Nestorovski) – Okaka, Lasagna (C).

Hellas Verona FC - US Lecce 3:0 (2:0)

Branky: 19. Dawidowicz, 34. Pessina, 87. Pazzini. Rozhodčí: Abisso – Paganessi, Affatato. ŽK:30. Faraoni, 65. S. Amrabat - 15. Tachtsidis, 58. Dell'Orco. ČK:67. Dell'Orco.

Hellas Verona FC Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Dawidowicz – Faraoni, S. Amrabat (88. Badu), Veloso, Lazović – Pessina, Verre (49. Borini) – Di Carmine (73. Pazzini).

US Lecce Gabriel (28. Vigorito) – Donati, Rossettini, Lucioni (43. Majer), Rispoli – Deiola, Tachtsidis, Dell'Orco – Mancosu – Lapadula, Babacar (69. Meccariello).

UC Sampdoria - US Sassuolo Calcio 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Piccinini M. (Ita). ŽK:28. Ekdal, 49. Colley, 69. Bereszyński, 79. Gabbiadini - 90+3. Rogério. ČK:25. Peluso.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński (72. Vieira), Tonelli (72. Regini), Colley, Augello – Linetty, Thorsby, Ekdal, G. Ramírez (60. Caprari) – Gabbiadini, Quagliarella.

US Sassuolo Calcio Consigli – Toljan, Romagna, Peluso, Kiriakopoulos – Locatelli, Obiang – D. Berardi (89. Djuričić), Traorè (29. Rogério), Boga – Caputo (85. Müldür).

AS Řím - S. S. Lazio 1:1 (1:1)

Branky: 26. Džeko - 34. Acerbi. Rozhodčí: Calvarese – Peretti, Alassio. ŽK:53. Džeko, 87. Kolarov - 40. Luiz Felipe, 64. S. Milinković-Savić, 82. Lulić, 90+3. Immobile.

AS Řím Pau López – Santon (83. Kolarov), Mancini, Smalling, Spinazzola – Veretout, Cristante – Ünder, Lorenzo Pellegrini, Kluivert (81. Perotti) – Džeko.

S. S. Lazio Strakoša – Luiz Felipe (46. Patric), Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto (71. Parolo), Lulić – Immobile, Correa (75. F. Caicedo).

SSC Neapol - Juventus FC 2:1 (0:0)

Branky: 63. P. Zieliński, 86. L. Insigne - 90. Ronaldo. Rozhodčí: Maurizio Mariani – Lorenzo Manganelli, Alessandro Giallatini. ŽK:30. Demme, 76. Hysaj - 61. Bentancur, 70. Rabiot, 81. Bernardeschi, 85. de Ligt, 90+3. Ronaldo.

SSC Neapol Meret – Hysaj, Manolas, Di Lorenzo, Rui – Ruiz, Demme (69. Lobotka), P. Zieliński (81. Elmas) – Callejón, Milik (90. F. Llorente), L. Insigne.

Juventus FC Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Sandro – Bentancur, Pjanić (50. Rabiot), Matuidi (72. Costa) – Dybala (72. Bernardeschi) – Higuaín, Ronaldo.