Frenkie de Jong (vlpravo) z Barcelony a Toni Kroos z Realu Madrid. | foto: AP

Barcelona vyhrála úvodní semifinále Španělského poháru na hřišti Realu

• 3
Fotbalisté Barcelony v úvodním semifinále Španělského poháru v Madridu porazili Real 1:0 po vlastní brance Militaa. Odveta je na programu 5. dubna.

Barcelonský kapitán Sergio Busquets odehrál 46. soutěžní El Clásico a stal se novým rekordmanem. Čtyřiatřicetiletý záložník držel dosavadní maximum společně s Lionelem Messim a Sergiem Ramosem, současnými hráči Paris St. Germain.

Gól domácího Benzemy z 12. minuty neplatil kvůli ofsajdu. Za čtvrt hodiny otevřela šťastně skóre Barcelona. Kessié sice nepřekonal Courtoise, ale madridský brankář trefil spoluhráče Militaa, od něhož se míč odrazil do sítě.

Katalánci bez zraněného kanonýra Lewandowského se i ve druhém poločase soustředili především na defenzivu. Real si přes územní převahu větší gólové šance nevytvořil a s „Barcou“ prohrál druhý soutěžní duel po sobě.

Na úvod prvního semifinále Pamplona ve středu doma zdolala Bilbao 1:0.

Semifinále Španělského fotbalového poháru - úvodní utkání: Real Madrid - FC Barcelona 0:1 (0:1). Branka: 27. vlastní Militao. Odveta se hraje 5. dubna.

Real Madrid CF - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Branky: 26. Militão. Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez. ŽK:24. Vinícius Júnior, 55. Fernández, 73. Valverde - 45. Raphinha, 51. Gavi, 66. Kessié, 90+1. Xavi (trenér).

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Militão, Rüdiger, Fernández (67. Rodrygo) – Modrić (84. Rodríguez), Camavinga, Kroos (74. Tchouaméni) – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.

FC Barcelona ter Stegen – Araújo, Koundé, Alonso, Balde – Kessié (86. Roberto), Busquets (C), de Jong – Raphinha (69. Fati), Torres, Gavi.