Benjamin Pavard (vpravo) a Lucas Hernández z Bayernu oslavují gól na hřišti Frankfurtu. | foto: Reuters

Impozantní úvod. Bayern dal na úvod německé ligy šest gólů ve Frankfurtu

• 13
Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do nového ročníku německé bundesligy parádně. Na hřišti Frankfurtu zvítězili 6:1, když pětibrankový náskok si vytvořili už v prvním poločase. Dvěma góly se blýskl devatenáctiletý záložník Jamal Musiala.

Bayern usiluje o jedenáctý mistrovský titul v řadě, při snažení mu však bude chybět útočník Robert Lewandowski, který v létě přestoupil do Barcelony.

Bayern poslal do vedení už v páté minutě Kimmich chytrým obstřelem z přímého kopu, záhy navíc zvýšil Pavard. V 29. minutě se dočkala největší letní posila bavorského velkoklubu Mané, který „rybičkou“ zužitkoval Gnabryho centr. Bývalý kanonýr Liverpoolu se trefil už v souboji o německý Superpohár s Lipskem a po deseti letech napodobil výkon Maria Mandžukiče, který jako poslední dal gól v prvních dvou soutěžních utkáních za Bayern.

V 35. minutě měl Musiala před odkrytou bránou snadnou práci po nabídce autora dvou asistencí Müllera a drtivý poločas gólově uzavřel Gnabry. Po změně stran snížil Kolo Muani, poslední slovo měl ale znovu Musiala.

Frankfurt tak nepotvrdil, že byl pro Bayern v posledních třech sezonách nejméně oblíbeným ligovým soupeřem. Před dnešním utkáním dokázal Eintracht z šesti duelů vyhrát tři, dnes ale doma prohrál podruhé za sebou.

Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 1:6 (0:5)

Branky: 64. Kolo Muani - 5. Kimmich, 11. Pavard, 29. Mané, 35. Musiala, 43. Gnabry, 83. Musiala. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:59. Ndicka, 71. Kostić.

Eintracht Frankfurt Trapp – Touré, Tuta (81. Hasebe), Ndicka – Knauff, Rode (C) (46. Jakić), Sow, Kostić (74. Alidou) – Lindström (46. Lenz), M. Götze – Borré (46. Kolo Muani).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Pavard (82. Mazraoui), Upamecano, Hernández (82. de Ligt), Davies – T. Müller (65. Sané), Kimmich, Sabitzer (57. Gravenberch), Musiala – Mané, Gnabry (65. Tel).