Souboj mezi Pedrem Obiangem (vpravo) z West Hamu a Pedrem z Chelsea. | foto: AP

Chelsea vede po výhře v derby s West Hamem anglickou ligu o deset bodů

• 4
Fotbalisté Chelsea vyhráli posledním duelu 27. kola anglické ligy londýnské derby s West Hamem, kterému tak oplatili říjnové vyřazení z Ligového poháru. Na stadionu United zvítězili 2:1 a v čele tabulky mají opět desetibodový náskok před Tottenhamem.

Svěřenci trenéra Antonia Conteho v předchozích dvou zápasech na soupeřových hřištích remizovali, tentokrát ale od počátku neochvějně kráčeli za tříbodovým ziskem. V 25. minutě si Hazard v bleskovém protiútoku vyměnil míč s Pedrem a poslal hosty do vedení, když obešel i brankáře Randolpha.

Další velkou šanci Chelsea krátce před poločasem neproměnila, ale pět minut po návratu na hřiště snadno zvýšil po rohovém kopu nehlídaný Costa. Nejlepší střelec ligového lídra mohl přidat i třetí gól, jeho střelu z otočky ale Randolph reflexivním zákrokem vyrazil.

Costa tak má na kontě 17 gólů a dvoubrankovou ztrátu na nejlepšího střelce ligy Harryho Kanea z Tottenhamu. Domácí v nastaveném čase už jen snížili, výsledek upravil Lanzini.