Dejmalův Prešov ukončil sérii Púchova

Bratislava - Fotbalisté Tatranu Prešov pod vedením českého trenéra Jindřicha Dejmala uhráli ve 14. kole slovenské ligy cennou remízu 1:1 na hřišti Matadoru Púchov. Ani tentokrát se nováček z Dubnice nedočkal vítězství na domácím hřišti a prohrál s Ružomberkem 0:1. Prešov přetrhl remízou Púchovu sérii čtyř vítězných zápasů.

Hosté vedli od 17. minuty, když český brankář domácích Tomáš Bernady kapituloval po hlavičce Šlahora. Rozhodčí Richtárik již ve 25. minutě po druhé žluté kartě poslal předčasně pod sprchy prešovského záložníka Micáka. Púchov využil před druhou nejslabší návštěvou 2537 diváků početní převahu ve 37. minutě, kdy se po Stašově chybě osmým gólem v sezoně zaskvěl kanonýr Perniš.

V Žilině vidělo 3700 diváků v souboji s Trenčínem pět gólů. Skóre otevřel ve 28. minutě někdejší plzeňský obránce Jan Nečas. Hra však na obou stranách dostala spád až půlhodiny před koncem. Nejdříve Friga po rohovém kopu hlavou srovnal a o čtyři minuty jeho spoluhráč Mintál sedmým gólem v sezóně dostal Žilinu poprvé do vedení. Za necelou minutu bylo srovnáno po hlavičce Mydliara.

Rozuzlení přinesl až tři minuty před koncem Nemec gólem z penalty za faul trenčínského brankáře na pronikajícího Varadína. Poslední Dubnica v souboji s druhým týmem tabulky Ružomberkem překvapivě odolávala 92 minut, ale pak doplatila na nerozvážný "výlet" brankáře Poštrka na hranici šestnáctky a Špánik hlavičkou rozhodl o třech bodech pro Ružomberok.

Slovan porazil 1. FC Košice 2:0. Tři nody Slovanu zajistili reprezentační útočníci Meszároš a Vittek. Mužstvo Košic přicestovalo do Bratislavy v plné síle včetně
kapitána Hance, v obraně 1. FC odehrál celý zápas český krajánek Radek Opršal.

Po nudné první půli se až po změně stran prosadil kapitán Meszároš. Na konečných 2:0 upravil v poslední minutě po rozehrávce nepřímého kopu Vittek po přihrávce střídajícího českého záložníka Radima Nečase.

Fotbalisté mistrovského Interu Bratislava remizovali v nedělní dohrávce  v
městském derby na hřišti Artmedie Petržalka 2:2. Domácímu mužstvu zachránila bod penalta, kterou šest minut před koncem proměnil Kinder.

Výsledky - 14. kolo
Matador Púchov - Tatran Prešov 1:1 (37. Pernič - 17. Šlahor), MŠK Žilina - Ozeta Dukla Trenčín 3:2 (69. Friga, 73. Mintál, 87. Nemec z pen. - 28. J. Nečas, 74. Mydliar), ZTS Dubnica - SCP Ružomberok 0:1 (90. Špánik), Slovan Bratislava - 1. FC Košice 2:0 (49. Meszároš, 90. Vittek), Artmedia Petržalka - Inter Bratislava 2:2 (33. Šoltis, 84. Kinder z pen. - 24. Kratochvíl, 52. Czinege).

1. Ružomberok          14 8 3 3 26:13 27
2. Inter Bratislava     14 7 6 1 23:12 27
3. Žilina                     14 8 3 3 26:16 27
4. Petržalka               14 6 6 2 27:18 24
5. Púchov                   14 6 3 5 21:14 21
6. Trenčín                   14 6 3 5 20:23 21
7. Slovan Bratislava   14 4 4 6 16:20 16
8. Prešov                    14 3 3 8 14:22 12