Dejmalův Prešov prohrál v Ružomberoku

Praha - Ve 3. kole slovenské fotbalové ligy se prosadil úřadující mistr Inter Bratislava. Před mizernou návštěvou zdolal Půchov díky brankám z úvodu utkání 2:1. Nevedlo se městskému rivalovi Slovanu, jehož hráči pouze remizovali v Žilině. Nepomohla ani přítomnost Radima Nečase v sestavě hostujícího týmu. Prešov, který trénuje Jindřich Dejmal, nestačil na fotbalisty Ružomberoka a prohrál 0:2.

Fotbalisté SCP Ružomberok porazili v dnešním zápase třetího ligového kola Tatran Prešov, ve kterém působí český trenér Jindřich Dejmal, výsledkem 2:0. Domácí otevřeli skóre již ve čtvrté minutě. Oravec prohodil brankáře hostí a zapsal si třetí gól v sezóně. Od 72. minuty hrál Ružomberok o deseti bez vyloučeného Jurča. Oslabení nic pro domácí neznamenalo a vítězství pečetil v 75. minutě Fabuľa.

Vedoucí tým tabulky MŠK Žilina uhrál v souboji se Slovanem Bratislava remízu 0:0. V družstvu Slovanu nastoupil český záložník Radim Nečas, avšak ani on ani jeho spoluhráči se střelecky neprosadili a 6213 diváků se gólu nedočkalo. Rovněž bezgólovou dělbou bodů skončilo utkání 1. FC Košice s Artmedií Petržalka. V 90. minutě musel na nosítkách opustit hřiště zraněný český obránce Petržalky Aleš Hellebrand.

Úřadující mistr Inter rozhodl na Pasienkách před tradičně poloprázdným hledištěm s 1120 diváky o výhře nad Púchovem během 21 minut. Nejprve Kratochvíl hlavou překonal hostujícího brankáře, o čtvrthodiny později záložník Czinege po samostatném úniku druhým gólem zápas rozhodl.

Na považské derby Trenčína s Dubnicí se na stadión na Sihoti přišlo podívat 5200 fanoušků. Domácí v sestavě s českým obráncem Janem Nečasem se ujali vedení zásluhou Ďuriše, avšak o pět minut později srovnal záložník Suchý. O vítězství Ozety nad ligovým nováčkem rozhodla penalta Konečného v nastaveném čase první půle za faul Zimena na Kusalíka.

Výsledky, 3. kolo:
SCP Ružomberok - Tatran Prešov 2:0 (4. Oravec, 75. Fabuľa), MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:0, 1. FC Košice - Artmedia
Petržalka 0:0, Inter Bratislava - Matador Púchov 2:0 (6. Kratochvíl, 21. Czinege), Ozeta Dukla Trenčín - ZTS Dubnica 2:1 (35. Ďuriš, 45. Konečný z pen. - 40. Suchý).