Drogba sice gól nedal, ale postup Chelsea oslavil.

Drogba sice gól nedal, ale postup Chelsea oslavil. | foto: AP

Chelsea postoupila do semifinále FA Cupu. Narazí na Aston Villu

• 1
Nejstarší fotbalová soutěž světa - anglický FA Cup - zná tři ze čtyř semifinalistů. Mezi elitní kvarteto o víkendu postoupily týmy Portsmouthu, Aston Villy a Chelsea, která uspěla i bez zraněného brankáře Čecha.

O posledním postupujícím se rozhodne v opakovaném utkání mezi Fulhamem a Tottenhamem, jejichž víkendový duel skončil bezbrankovou remízou.

Semifinále

Vylosované dvojice:
Aston Villa - Chelsea

Fulham/Tottenham - Portsmouth

Termíny:
Hraje se 10. a 11. dubna ve Webmley.

Chelsea v neděli bez větších potíží porazila Stoke 2:0. Přiblížila se tak obhajobě trofeje a třetímu triumfu v Anglickém poháru za poslední čtyři roky.

O výhru Chelsea se zasloužil hlavně Lampard, který v 35. minutě střelou zpoza vápna otevřel skóre. O půl hodiny později pak hlavu rozhodl Terry.

V dalším čtvrtfinále vedl Reading už 2:0 nad Aston Villou, birminghamský celek však po změně stran čtyřmi góly skóre otočil.

O výhru 4:2 se třemi góly zasloužil norský útočník Carew. Marek Matějovský zůstal jen na lavičce Readingu.

Třetím semifinalistou je Portsmouth, který je v lize poslední, ale v FA Cupu válí. Ve čtvrtfinále porazil Birmingham 2:0.

Oba góly Portsmouthu vstřelil v závěru v rozmezí čtyřminut francouzský útočník Frédéric Piquionne, který je v klubu na hostování z Lyonu.

Velký rozruch vyvolal deset minut před koncem neuznaný gól hostujícího Liama Ridgewella, po jehož hlavičce chytil David James míč až za brankovou čárou, což ukázaly televizní záběry. Rozhodčí však branku neuznali.

Semifinálové zápasy jsou naplánované na 10. a 11. dubna. Obě utkání se odehrají na stadionu ve Wembley.

Čtvrtfinále: Portsmouth - Birmingham 2:0 (67. a 70. Piquionne), Fulham - Tottenham Hotspur 0:0, Reading - Aston Villa 2:4 (27. a 42. Long - 51., 57. a 90. z pen. Carew, 47. A. Young), Chelsea - Stoke City 2:0 (35. Lampard, 67. Terry)