Celtic vyhrál derby a kraluje

Praha - Celtic Glasgow vévodí skotské lize. V prestižním derby přemohl obhájce titulu rivala Rangers na jeho hřišti 2:0 a vede tabulku s náskokem sedmi bodů. V Rakousku kraluje Tirol Innsbruck, pokořitel Viktorie Žižkov v prvním kole Poháru UEFA. Ve 13. kole porazil Salcburk 3:0. Český útočník Patrik Ježek odehrál celý zápas, mezi úspěšné střelce Tirolu se však nezapsal. V Nizozemí vyhrál Arnhem v Eindhovenu 2:0, ale v čele vydržel jen do neděle, kdy ho přeskočil Ajax. Feyenoord, soupeř Sparty v Lize mistrů, remizoval v Den Boshi.

RAKOUSKO
Ve zbývajícím sobotním zápase porazil Sturm Štýrský Hradec Austrii Vídeň 2:1. V tabulce jim patří druhé místo a na vedoucí Tirol Innsbruck ztrácejí dva body.

V souboji o předposlední místo vyhrál Bregenz na hřišti Riedu a posunul se o bod se před něj.

Výsledky 13. kola: Innsbruck - Salzburk 3:0, Sturm Štýrský Hradec - Austria Vídeň 2:1., Ried - Bregenz 2:3, Admira Wacker Mödling - GAK Štýrský Hradec 1:3, Rapid Vídeň - Klagenfurt 0:1.

SKOTSKO
Druzí Rangers dohrávali v deseti poté, co byl vyloučen italský obránce Amoruso za faul na Švéda Larssona, jenž se sám řítil na branku. Při exekuci nařízené penalty však držitel Zlaté kopačky selhal a jeho slabou střelu zastavil německý gólman Klos nohama.

Celtic vedl od 14. minuty zásluhou Bulhara Petrova, který se trefil z volného kopu. Po zahozené penaltě zvýšili hosté svůj náskok až v nastaveném čase, kdy oslabeného soupeře dorazil přízemní střelou Thompson, jenž předtím přespurtoval tři obránce. Největší šance domácích měl nizozemský útočník Mols, ale při jejich zakončení neuspěl.

O vítězství Aberdeenu v Dundee, které se po vyrovnaném poločase zrodilo až ve druhé půli, se největší měrou zasloužil hattrickem Hicham Zerouali.
Výsledky 9. kola: Rangers - Celtic 0:2, FC Dundee - Aberdeen 1:4, Hearts - Dundee United 1:2, St. Johnstone - Motherwell 2:3, Dunfermline - Kilmarnock 0:2, Livingston - Hibernian 1:0.

NIZOZEMÍ
Stejně jako v úterý na Letné, ani dnes v Den Boschi nedali fotbalisté Feyenoordu Rotterdam gól, ale na rozdíl od porážky 0:4 od Sparty v Lize mistrů si do nizozemské nejvyšší soutěže připsali bod za remízu 0:0 v Den Boschi. V tabulce jsou třetí s tříbodovou ztrátou na vedoucí Ajax Amsterdam, který vyhrál 4:1 v Groningenu.

Feyenoord hrál v ofenzivně laděném složení se třemi útočníky. Trenér Bert van Marwijk proti pražskému debaklu tři hráče vyměnil a některým našel jiná místa v sestavě. Ta měla následující podobu: Zoetebier - Rzasa, Van Gobbel, Emerton - Paauwe, De Visser, Bosvelt, Leonardo I (78. Kornějev) - Van Hooijdonk, Smolarek (62. Leonardo II), Kalou.

V sobotu vyhrál Arnhem v Eindhovenu. O jeho branky se  postarali v prvním poločase  Claessens a Janssen. Remízu 2:2 uhrál Nijmegen na hřišti Sittardu, přestože hrál od 61. minuty v devíti. První červenou kartu dostal v 39. minutě Schultz, druhou pak rozhodčí ukázal Zonneveldovi. Hosté však dokázali v 83. minutě vyrovnat přesnou trefou Axe.
Výsledky 7. kola: Groningen - Ajax Amsterdam 1:4, Sparta Rotterdam - Twente Enschede 1:1, Utrecht - RKC Waalwijk 2:1, Den Bosch - Feyenoord 0:0, Roda Kerkrade - Heerenveen 0:2, Sittard - Nijmegen 2:2, PSV Eindhoven - Arnhem 0:2, Tilburg - Alkmaar 2:2.

BELGIE
Fotbalisté Gentu porazili poslední Louviére 2:1 a po sedmi kolech belgické ligy mají plný bodový zisk. Český fotbalista Roman Vonášek přispěl jedním gólem k vítězství Lokerenu v utkání 7. kola belgické ligy na hřišti Standardu Lutych 2:0. Hosté šli do vedení v první půli vlastní brankou nigerijského obránce Enakarhireho a dvacet minut před koncem jim pojistil výhru bývalý sparťanský záložník.
Výsledky 7. kola: Charleroi - Beveren 1:1, Molenbeek - Westerlo 0:1, St.
Truiden - Mouscron 1:2, Gent - Louviére 2:1, Lommel - Antverpy 2:2, Beerschot - Lierse 2:0, Lutych  - Lokeren 0:2, FC Bruggy - Genk 1:2, Aalst - Anderlecht 1:5.

ŠVÝCARSKO
Fotbalisté týmu Young Boys Bern porazili Lausanne Sports vysoko 7:0 a v tabulce jim po 13. kole patří první místo.  Další dnešní zápas Lucern - Aarau byl odložen, zbývající zápasy se hrají v neděli.
Výsledky 13. kola: Bern - Lausanne Sports 7:0, Sion - Neuchatel 0:4, Grasshoppers - Lugano 2:5, St. Gallen - FC Curych 3:1.

PORTUGAlSKO
Benfica se natrápila doma s Alvercou, nakonec vyhrála 3:2, třetí gól dal pár minut před koncem Drulovič, zvýšil na 3:1, ale hostující Andersson svým druhým gólem v 86. minutě zápas zdramatizoval. Na remízu však Alverca už nedosáhla.
Výsledky 7. kola:
Setubal - Belenenses 0:1, P. Ferreira- Braga 0:0, Beira Mar - FC Porto 2:0, Varzim - U.Leiria 2:0, Salgueiros - Santa Clara 2:1, Benfica - Alverca 3:2, Boavista Porto - Farense 1:1, Maritimo - Gil Vicente 2:1, Sporting - Vitória Guimaraes 5:0.

1. Boavista                  7 5 1 1 13:6 16
2. Porto                       7 4 1 2 13:5 13
3. Sporting                  7 4 1 2 13:7 13
4. Benfica                    7 3 4 0 14:10 13
5. Maritimo                  7 4 0 3 12:9 12
6. Belenenses             7 3 1 3 11:8 10
7. Vitória Guimaraes    6 3 1 2 7:7 10
8. Vitoria Setúbal        7 3 0 4 12:11 9