Pavel Kadeřábek (vpravo) z Hoffenheimu padá po souboji s Pierre-Emerickem...

Pavel Kadeřábek (vpravo) z Hoffenheimu padá po souboji s Pierre-Emerickem Aubameyangem z Dortmundu. | foto: Reuters

Pavlenka inkasoval v posledních vteřinách, Kadeřábek přihrál na gól

• 7
Čeští fotbalisté Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie se už už viděli vítězi, ale nakonec jim zbyly oči pro pláč. Werder Brémy mířil k důležitému vítězství v bundeslize, ale v 17. kole proti Mohuči inkasoval v posledních vteřinách a remizoval 2:2. Bayern vyhrál ve Stuttgartu a zvýšil náskok už na jedenáct bodů.

Brémy by v případě vítězství, které měly na dosah, soupeře o bod přeskočily v tabulce a posunuly se mimo sestupové příčky.  Po remíze mají stejně bodů jako předposlední Hamburk.

Brémy vedly od druhé minuty, poté co se trefil střelou zpoza vápna Bargfrede, a o čtvrt hodiny později přidal druhý zásah kuriózní hlavičkou Belfodil. Werder ale vedení neudržel.

Pavlenku v domácí bráně nejprve překonal v 70. minutě po individuální akci Quaison, který se obtočil kolem obránce a sám před českým gólmanem se nemýlil. Pár vteřin před koncem tříminutového nastavení si Frei naběhl na centr a placírkou vyrovnal.

Ve vyrovnaném utkání mezi Dortmundem a Hoffenheimem skončila v první půli gólem pouze akce hostů v 21. minutě. Český obránce Pavel Kadeřábek si naběhl na Amiriho kolmici mezi obránce a našel před bránou volného Utha. Německý útočník pohodlně zavěsil do prázdné brány a připsal si devátý gól v sezoně.

Po hodině hry byl ve vápně faulován střídající Kagawa a Aubameyang z penalty svým třináctým ligovým zásahem vyrovnal. Vítěznou branku dal v 89. minutě americký talent Pulisic.

Borussia vyhrála i druhý ligový zápas pod vedením Petera Stögera a posunula se na třetí místo. Hoffenheim ztratil už 15 bodů v zápasech, ve kterých vedl.

Bayern poslal do vedení prvním gólem po návratu po zranění Thomas Müller. V 79. minutě si v pokutovém území zpracoval prudkou Comanovu přihrávku a levačkou nekompromisně zakončil.

Domácí dostali velkou příležitost ke srovnání v nastaveném čase, Akolův pokutový kop ale zneškodnil brankář Ulreich. Bayern vyhrál čtvrté ligové utkání za sebou a drží si nejlepší venkovní bilanci v lize.

Gól v první minutě padl ve Frankfurtu, trefil se domácí Jovič. V 66. minutě přidal druhou branku efektní patičkou Haller. Schalke v 82. minutě snížilo gólem Embola a v páté minutě nastavení vyrovnal obránce Naldo. Celek z Gelsenkirchenu drží sérii jedenácti ligových zápasů bez prohry, z posledních pěti ale čtyřikrát remizoval. Frankfurt nevyužil možnost posunout se na pohárové příčky.

Útočník Finnbogason vstřelil už podruhé v sezoně gól v úvodní minutě zápasu. Hosté z Freiburgu ale otočili skóre zásluhou Güntera a dvou zásahů Petersena. Na všechny tři branky přihrál Tim Kleindienst.

Augsburg se ale dokázal v nastaveném čase i přes dvoubrankové manko vrátit do hry. V 91. a v 93. minutě se dvakrát prosadil hlavou znovu Finnbogason a zajistil Augsburgu bod za remízu 3:3. Islandský kanonýr vstřelil v aktuálním ročníku bundesligy už 11 gólů a posunul se na třetí místo v tabulce střelců.

Výsledky 17. kola: Augsburg - Freiburg 3:3 (1., 90.+1 a 90.+3 Finnbogason - 48. a 66. Petersen, 20. Günter), Brémy - Mohuč 2:2 (2. Bargfrede, 17. Belfodil - 70. Quaison, 90.+3 Frei), Eintracht Frankfurt - Schalke 2:2 (1. Jovič, 66. Haller - 82. Embolo, 90.+5 Naldo), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:0 (67. Clemens), Stuttgart - Bayern Mnichov 0:1 (79. Müller), Mönchengladbach - Hamburk 3:1 (74. a 79. Raffael, 9. T. Hazard - 53. Hahn), Dortmund - Hoffenheim 2:1 (63. Aubameyang z pen., 89. Pulisic - 21. Uth).

18 Köln 17 1 3 13 10:32 6

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (0:1)

Branky: 63. Aubameyang, 89. Pulisic - 21. Uth. Rozhodčí: Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak. Diváci: 81 000.

Borussia Dortmund Bürki – Toljan, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – Weigl – Jarmolenko (73. Dahoud), Kagawa, Guerreiro, Pulisic (90+3. Subotić) – Aubameyang.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – Hübner, Vogt (C), S. Posch (90. Akpoguma) – Kadeřábek, Grillitsch, Demirbay, Amiri, Zuber – Gnabry (63. Kramarić), Uth (69. Szalai).

Werder Brémy - 1. FSV Mohuč 05 2:2 (2:0)

Branky: 2. Bargfrede, 17. Belfodil - 70. Quaison, 90+3. Frei. ŽK:39. Bargfrede, 51. Gebre Selassie - 49. Latza, 59. Berggreen, 81. Maxim.

Werder Brémy Pavlenka – Bauer, Veljković, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Bargfrede (65. Gondorf), Delaney, Augustinsson – Kainz (76. Hajrović), Belfodil (90+2. Sané).

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Donati, Balogun (46. Berggreen), A. Diallo, Brosinski (C) – Frei, Latza (71. Maxim) – Öztunali, De Blasis – Muto (60. Quaison), Holtmann.

VfB Stuttgart - Bayern Mnichov 0:1 (0:0)

Branky: 79. T. Müller. Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Thielert. ŽK:53. Aogo, 70. Beck - 32. J. Boateng, 90+4. Rafinha.

VfB Stuttgart Zieler – Pavard, Baumgartl, Badstuber – Beck (81. Brekalo), Ascacibar, Gentner (C), Aogo (81. Asano) – Akolo, Özcan – Terodde (47. Kamiński).

Bayern Mnichov Ulreich – Kimmich, J. Boateng (C), Hummels (68. Süle), Rafinha – Javi Martínez, Tolisso (65. T. Müller) – James Rodríguez, Arturo Vidal, Coman (84. Alaba) – Lewandowski.

FC Augsburg - SC Freiburg 3:3 (1:1)

Branky: 2. Finnbogason, 90+3. Finnbogason, 90+4. Finnbogason - 22. Günter, 49. Petersen, 66. Petersen. Rozhodčí: Dingert – Christ, Gerach. ŽK:44. Baier - 59. Haberer, 71. Petersen, 81. Söyüncü.

FC Augsburg Hitz – Opare (24. Framberger), Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira (78. Schmid), Baier (C) – Heller (72. Córdova), Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason.

SC Freiburg Schwolow – Kübler, Koch, Söyüncü, Günter – Ravet (90+4. Kapustka), Haberer, Höfler, Terrazzino (90+1. Stanko Stanko) – Petersen (C), Kleindienst (79. Kath).

Eintracht Frankfurt - FC Schalke 04 2:2 (1:0)

Branky: 2. Jović, 65. Haller - 82. Embolo, 90+5. Naldo. Rozhodčí: Kampka – Kempter, Kempkes. ŽK:24. Gaćinović, 30. Willems, 31. Rebić, 88. Falette - 62. Schöpf, 74. Di Santo.

Eintracht Frankfurt Hradecky – Salcedo, Russ, Falette – M. Wolf, K-P. Boateng (C), G. Fernandes, Gaćinović, Willems (42. Chandler) – Jović (83. Barkok), Rebić (50. Haller).

FC Schalke 04 Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Harit (56. Di Santo), Meyer, Oczipka – Schöpf (81. McKennie), Burgstaller, Konopljanka (68. Embolo).

1. FC Kolín nad Rýnem - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

Branky: 67. Clemens. Rozhodčí: Benjamin Brand – Alexander Sather, Marco Achmüller. ŽK:53. F. Sörensen, 65. Höger - 70. Origi.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, J.-K. Horn – Jojić, Lehmann (C) (58. Höger), S. Özcan, Führich (71. Handwerker) – Klünter, Risa (63. Clemens).

VfL Wolfsburg Casteels – Verhaegh (85. Dimata), Bruma, Knoche, William (60. Tisserand) – Gerhardt (81. Osimhen), Guilavogui – Malli, Didavi, Origi – Mario Gómez (C).