Záložník Alex Král z Unionu Berlín (vpravo) stíhá Yussufa Poulsena z Lipska. | foto: Reuters

Král s Unionem Berlín nestačil na Lipsko a inkasoval třikrát. Frankfurt remizoval

• 0
Fotbalisté Unionu Berlín v 3. kole německé ligy podlehli na svém hřišti 0:3 Lipsku a poprvé v sezoně ztratili body. Porážce nezabránil ani reprezentační záložník Alex Král, jenž opět odehrál celý zápas.

Vítězný gól vstřelil v 51. minutě výstavní ránou z hranice vápna Simons. Host z Paris St. Germain navázal na trefu z minulého kola proti Stuttgartu (5:1). Snahu o vyrovnání Unionu zkomplikoval v 64. minutě Volland, který po ostrém šlapáku na Simakana dostal červenou kartu.

Hložek pomohl Leverkusenu gólem při demolici Darmstadtu. Čvančara střídal po hodině

V závěru navíc přidal první dva zásahy v novém dresu slovinský útočník Šeško. Oba týmy mají nyní na kontě šest bodů.

Eintracht Frankfurt odpoledne zachránil bod proti Kolínu trefou v závěru utkání, kdy se prosadila nová posila Nkounkou. Hosté vedli díky penaltě z prvního poločasu, kterou proměnil Kainz.

18.Darmstadt30032:100

1. FC Union Berlín - RB Lipsko 0:3 (0:0)

Branky: 51. Simons, 85. Šeško, 87. Šeško. Rozhodčí: Schlager – Waschitzki-Günther, Blos. ŽK:27. Král, 80. Gosens, 80. Haberer - 26. Henrichs. ČK:63. Volland.

1. FC Union Berlín Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Juranović (71. Trimmel), Laídúní (71. Haberer), Král, Volland, Gosens (86. Kaufmann) – K. Behrens (86. Roussillon), Fofana (61. Hollerbach).

RB Lipsko Blaswich – Henrichs (88. Lukeba), Simakan (67. Klostermann), Orbán, Raum – Simons (88. Forsberg), X. Schlager, Kampl, Olmo – Openda (75. Baumgartner), Poulsen (75. Šeško).

Eintracht Frankfurt - 1. FC Köln 1:1 (0:1)

Branky: 87. Nkounkou - 43. Kainz. Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Borsch.. ŽK:64. Marmúš - 45+1. Ljubičić, 45+3. Martel, 70. Schmitz.

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta (80. P. Aaronson), Larsson (73. Rode), Schirí, Max (46. Hauge) – Dina Ebimbe (73. Nkounkou), Götze – Marmúš (67. Ngankam).

1. FC Köln Schwäbe – Schmitz (74. Carstensen), Hübers, Chabot (79. Kilian), Paqarada – Ljubičić, Martel – Maina (58. Alidou), Kainz (C), Waldschmidt (58. Olesen) – Tigges (74. Adamjan).