Bordeaux - Le Mans: domácí útočník Marouane Chamack slaví gól | foto: Reuters

Bordeaux vydřelo výhru a je první. Svěrkošův tým je na sestup

• 4
Fotbalisté Bordeaux zápas 36. kola zvládli, a po porážce Marseille se posunuli do čela tabulky. Naopak Sochaux s Václavem Svěrkošem po porážce v Caen v přímém souboji o záchranu ve francouzské lize kleslo na sestupovou příčku.

Sochaux se dvě kola před koncem mohlo přiblížit záchraně, ale po selhání v existenčním souboji kleslo na sestupovou příčku. Na místa zaručující záchranu mu chybí jen bod.

Český útočník Svěrkoš, který dal na jaře osm branek, hrál do 64. minuty, to byl stav ještě 0:0. Poté dvakrát udeřil domácí Savidan.

Bordeaux prohrávalo v zápase s Le Mans po gólu Le Talleka, jenže ještě do poločasu skóre otočili Šammach a Gourcuff, který se trefil ve čtvrtém utkání po sobě. Na začátku druhé půle se podruhé prosadil Le Tallec, ale čtvrt hodiny před koncem zajistil domácím cennou výhru Planus.

Vítězství navíc Bordeaux posunulo do čela tabulky. Tam se mohla v neděli večer vrátit Marseille, ta ale utkání proti Lyonu nezvdládla. Po prohře 1:3 ztrácí na první příčku tři body.

Výsledky 36. kola: Bordeaux - Le Mans 3:2 (38. Šammach, 45. Gourcuff, 75. Planus - 26. a 53. Le Tallec), Caen - Sochaux 2:0 (77. a 90. Savidan), Grenoble - Nancy 0:0, Lorient - Le Havre 1:1 (62. Vahirua - 11. Diallo), Monako - Valenciennes 1:1 (6. Park - 61. Audel), St. Etienne - Toulouse 2:2 (34. Sall, 73. Ilan z pen. - 66. Sissoko, 89. Gignac), Paris St. Germain - Auxerre 1:2 (82. Sessegnon - 40. vlastní Camara, 45. Jeleň), Lille - Nice 1:1 (71. Cabaye - 24. Modeste), Nantes - Rennes 1:1 (41. Bagayoko - 83. Sow), Marseille - Lyon 1:3 (81. Wiltord - 31. z pen. a 42. Benzema, 90.+3 Juninho).