Bordeaux se proti oslabenému soupeři trápilo

Paříž - Fotbalisté Bordeaux porazili v utkání 23. kola francouzské ligy Štrasburk, ale na domácí výhru nad týmem z konce tabulky se hodně natrápili. A to přesto, že hosté hráli celý druhý poločas o deseti bez vyloučeného egyptského obránce Moslema Faraga. Bordeaux se dočkalo vítězného gólu až v nastaveném čase.

Z výhry 2:1 se na hřišti radoval i Vladimír Šmicer, který nastoupil na závěrečnou půlhodinu.

Paris St. Germain s českým bekem Davidem Rozehnalem prohrálo v Nice 0:1 a ztrácí kontakt s pronásledovateli suverénního Lyonu.

Podobně jsou na tom hráči Marseille, kteří podlehli 1:3 Ajacciu, bojujícímu o záchranu. Korsickému týmu pomohl k vítězství dvěma góly Waldir Lucas Pereira.

Jedinou branku Olympique dal těsně před přestávkou Mickaël Pagis, jenž svou šestou trefou v sezoně vyrovnal na 1:1.

Po změně stran se ale podruhé trefil Pereira a minutu před koncem pečetil skóre Moussa N'Diaye.

Osmnáctiletý útočník Serge Gapke se uvedl ve francouzské lize gólem. Fotbalový talent poslal při svém debutu v nejvyšší soutěži Monako do vedení už v sedmé minutě utkání na hřišti Lensu, hosté si nakonec odvezli alespoň bod za remízu 1:1. Přispěl k tomu i český záložník Jaroslav Plašil, jenž odehrál 83 minut.

Gapke dostal šanci díky zdravotním problémům nových italských posil Monaka Christiana Vieiriho a Marka di Vaia, které vyřadily ze hry žaludeční potíže.

Mladý útočník nastoupil za první tým teprve podruhé, skóroval i nedávno při své premiéře v poháru, kdy se proti soupeřů z nižší soutěže trefil dokonce dvakrát.

Vedoucí  Lyon se po třech vítězstvích musel spokojit s dělbou bodů. Ve šlágru 23. kola remizovali obhájci titulu na domácím hřišti s třetím Auxerre 1:1, přičemž o výhru je připravil až dvě minuty před koncem svým devátým gólem v sezoně druhý nejlepší
střelec soutěže Peguy Luyindula. Přesto má Lyon na prvním místě tabulky suverénní náskok dvanácti bodů před druhým Bordeaux.

Výsledky 23. kola:
Ajaccio - Marseille 3:1
(11. a 56. Pereira, 89. N'Diaye - 45. Pagis), Toulouse - Lille 0:0, Mety - Nantes 1:4 (27. Proment - 43. a 64. M. Diallo, 23. Guillon, 90+2. Payet), Rennes - Nancy 0:2 (57. Brison, 90+4. Duchemin), Nice - Paris St. Germain 1:0 (88. Traoré), Sochaux - St. Etienne 4:0 (60. z pen. a 90+2. Dagano, 54+2. z pen. Menez, 52. Ilan), Troyes - Le Mans 1:3 (60. Nivet - 31. a 36. Macui, 79. Fauré), Bordeaux - Štrasburk 2:1 (37. Fernando, 90+3. Faubert - 10. z pen. Le Pen), Lens - Monako 1:1 (45.+1Gillet - 7. Gakpe), Lyon - Auxerre 1:1 (43. Diarra - 89. Luyindula).