Český útočník Milan Baroš (vzadu) slaví gól v dresu Galatasaraye.

Český útočník Milan Baroš (vzadu) slaví gól v dresu Galatasaraye. | foto: Reuters

Baroš v Turecku znovu skóroval a pomohl Galatasarayi otočit zápas

• 23
Šestý gól si v této sezoně turecké ligy připsal český útočník Milan Baroš. Český reprezentant se trefil podruhé za sebou a pomohl svému Galatasarayi otočit zápas na hřišti Samsunsporu na 4:2, když vstřelil třetí branku svého týmu. Za Sivasspor poprvé nastoupil obránce Jan Rajnoch.

Turecko

Galatasaray má i díky Barošově přesnému zásahu po 19. kole po osmém vítězství v řadě náskok čtyř bodů na druhé Fenerbahce.

Baroš slavil svůj gól už v úterý při výhře istanbulského velkoklubu nad Büyüksehirem (4:1), tentokrát dostal Galatasaray dvanáct minut před koncem do vedení 3:2. Favorizovaní hosté přitom ještě v úvodu druhého poločasu prohrávali o dvě branky.

Třicetiletý Baroš pokračuje v rozšiřování sbírky své druhé stovky ligových gólů - celkem si jich v nejvyšších soutěžích připsal 103.

Fotbalový reprezentant Jan Rajnoch se vítězné premiéry v dresu Sivassporu nedočkal. Jeho nový tým remizoval na hřišti Eskisehirsporu 1:1, kde bod zachránil až v poslední minutě. Hosté hráli celý druhý poločas v deseti.

Rajnoch, který do Sivassporu zamířil z jiného tureckého klubu Ankaragücü, se při své premiéře v novém dresu postavil do stoperské dvojice s dalším Čechem Jakubem Navrátil. V záloze nechyběl také bývalý slávista Milan Černý. Všichni tři odehráli celý zápas. Zbylý Čech Tomáš Rada, o kterého údajně usiluje Plzeň, zůstal opět jen na lavičce.

Výhry se nedočkal ani další krajánek Tomáš Sivok. Reprezentační stoper pouze remizoval s Besiktasem Istanbul na stadionu posledního Ankaragücü bez branek. Na vedoucí tým tabulky, městského rivala Galatasaray, ztrácí třetí Besiktas sedm bodů.

19. kolo turecké ligy: Bursaspor - Mersin 1:0, Büyüksehir - Trabzonspor 0:2, Samsunspor - Galatasaray 2:4 (gól hostů Baroš), Karabükspor - Genclerbirligi 2:1, Manisaspor - Orduspor 0:0, Antalyaspor - Kayserispor 1:0, Eskisehirspor - Sivasspor 1:1, Ankaragücü - Besiktas 0:0, Fenerbahce - Gaziantepspor 3:1.

Portugalsko

14. kolo portugalské ligy: Setúbal - Coimbra 1:1, Sporting Lisabon - FC Porto 0:0, Gil Vicente - Nacional Funchal 0:3, Marítimo - Olhanense 2:1, Rio Ave - Pacos Ferreira 1:0, Leiria - Benfica Lisabon 0:4, Guimaraes - Feirense 1:0, Beira Mar - Braga 1:2.

1. Benfica Lisabon 14 11 3 0 34:11 36
2. FC Porto 14 10 4 0 32:8 34
3. Sporting Lisabon 14 8 4 2 26:12 28
4. Braga 14 8 4 2 26:13 28
5. Marítimo 14 7 4 3 20:17 25
6. Coimbra 14 5 3 6 18:18 18
7. Guimaraes 14 5 2 7 19:16 17
8. Beira Mar 14 4 4 6 12:10 16