Real Madrid se díky skóre posunul na první místo. Radovat se může i útočník Karim Benzema. | foto: AP

Barcelona přepustila první místo Realu Madrid, má totiž horší skóre

• 0
Sice si připsali páté vítězství z pěti zápasů, ale v tabulce fotbalisté Barcelony první nejsou. Mají o jeden gól horší skóre než Real Madrid, který v pátém kole smetl Tenerife 3:0.

Oba mužstva nastřílela 16 gólů, ale Real má zatím o gól pevnější obranu. Jeho gólman Iker Casillas udržel čisté konto čtyřikrát za sebou.

Poprvé v soutěžním zápase v dresu Realu vyšel střelecky naprázdno
Portugalec Ronaldo, ale nejdražšího fotbalistu světa zastoupil francouzský útočník Benzema. Ve druhém poločase skóroval dvakrát během deseti minut a čtvrt hodiny před koncem přidal třetí zásah Brazilec Kaká.

Barcelona vyhrála na hřišti Málagy 2:0. První branku vstřelil v v 39. minutě barcelonský Ibrahimovic, který se zatím dokázal gólově prosadit v každém ligovém utkání. To se ještě v historii nepovedlo žádné nové posile katalánského velkoklubu.

Švédský útočník, který v první půli vystřídal zraněného Henryho, vede tabulku střelců s pěti brankami společně se spoluhráčem Messim, Ronaldem z Realu a valencijským Villou.

Pojistku pro hosty přidal po hodině hry po standardní situaci stoper Piqué.

Sevilla vyhrála v Bilbau přesvědčivě 4:0 a počtvrté za sebou naplno
bodovala. Třetí tým minulého ročníku rozhodl zápas už v prvním poločase, ve kterém se trefili Renato, Negredo a Kanouté. V druhém poločase uzavřel skóre záložník Jesús Navas.

Valencia remizovala 2:2 s Atlétikem Madrid, které už v sedmé minutě vedlo díky Agüerovi. V závěru úvodní půlhodiny ale madridská obrana, v nížodehrál celý zápas i český stoper Tomáš Ujfaluši, dvakrát v rychlém  sledu inkasovala. Druhý gól jí dal po sólu právě kanonýr Villa.

Domácí pak drželi těsný náskok až do druhé minuty nastaveného času druhé půle, kdy útok Atlétika po centru z levé strany úspěšně zakončil střídající Maxi Rodríguez a vyrovnal.

Valencia, soupeř Slavie v Evropské lize, nastoupila v sestavě: Moya -
Bruno, Alexis, Dealbert, Mathieu - Marchena, Banega (80. Maduro) - Pablo Hernández, Silva, Mata (82. Joaquín) - Villa.

Výsledky 5. kola: Bilbao - FC Sevilla 0:4 (5. Renato, 20. Negredo, 45. Kanouté, 75. Navas), Real Madrid - Tenerife 3:0 (48. a 58. Benzema, 77. Kaká), Málaga - FC Barcelona 0:2 (39. Ibrahimovic, 59. Piqué), Valencia - Atlético Madrid 2:2 (25. Pablo Hernández, 27. Villa - 7. Agüero, 90.+2 Maxi Rodríguez), Almería - Santander 2:2 (17. Crusat, 89. K. Uche - 59. Tchité, 71. Lacen), Espaňol Barcelona - Xerez 0:0, Mallorca - Valladolid 3:0 (4. Nuněs, 70. Aduriz, 73. Valero), Pamplona - Gijón 1:0 (56. Nekúnam z pen.), Zaragoza - Getafe 3:0 (24. a 81. Aguilar, 17. Pavon), La Coruňa - Villarreal 1:0 (8. Juca)..