NEUSPĚLI. Robin van Persie, kapitán Arsenalu, lituje neproměněné šance v

NEUSPĚLI. Robin van Persie, kapitán Arsenalu, lituje neproměněné šance v remízovém utkání s Boltonem. | foto: Reuters

Arsenal ztratil body v Boltonu, na čele se United dotáhli na City

• 59
Fotbalisté Arsenalu remizovali 0:0 v Boltonu a propadli se na sedmé místo tabulky. Předstihl je Newcastle, který zvítězil 2:0 na hřišti Blackburnu a poskočil až před Liverpool. Na prvním místě zůstává po 23. kole Manchester City o skóre před United.

Za Arsenal na posledních deset minut nastoupil i Tomáš Rosický, ale ani on, ani Thierry Henry, který hrál od 69. minuty, v útoku nic nevymysleli. Největší šancí Arsenalu tak zůstalo břevno, které napálil van Persie.

Arsenal potvrdil, že se mu v Premier League poslední dobou vůbec nedaří. Londýnský celek utrpěl venku už třetí bodovou ztrátu po sobě a celkově nedokázal zvítězit v posledních čtyřech kolech. Naposledy se v lize radoval z výhry na konci prosince.

Do konce soutěže zbývá ještě patnáct kol, které budou podle dosavadního průběhu pořádně dramatické. Manchester City totiž v úterý prohrál na hřišti Evertonu a v čele tabulky ho od United dělí jen šest gólů, o které má City lepší skóre.

Po mistrovském titulu pokukuje ještě Tottenham, který má na třetím místě pětibodovou ztrátu.

Fotbalisté Tottenhamu se radují ze vstřeleného gólu. I díky této brance porazili 3:1 Wigan a stále jsou ve hře o titul.

Patrice Evra z United (v rudém) a Peter Crouch ze Stoke bojují o míč. Nakonec se radoval domácí hráč.

Ačkoli Fernando Torres z Chelsea dirigoval své spoluhráče, k vytoužené výhře je nedovedl. Jeho tým opět ztratil.

ROZMÍŠKA. Ryan Taylor z Newcastlu (v černém) emotivně debatuje se soupeři z Blackburnu.

Naopak už jen teoretická šance zbývá Chelsea, šampionovi z roku 2010. Svěřenci trenéra Villas-Boase totiž pojedenácté v ročníku klopýtli. Tentokrát remizovali 1:1 na hřišti Swansea, která obrala o body už čtvrtý velký klub. Před tím ji nedokázaly porazit ani Tottenham (1:1), Arsenal (2:3) či Liverpool (0:0).

Chelsea tedy bude mnohem víc než boj o titul je bude trápit hájení čtvrté příčky, která zajišťuje postup do kvalifikace o Ligu mistrů.

City nepomohl ani návrat kapitána Kompanyho. Tým z Manchesteru sice ovládl většinu statistických kolonek (soupeře přestřílel 17:9 a měl i lepší držení míče), ale v té nejsledovanější disciplíně selhal.

Everton - Manchester City 1:0.

Třetí porážku City v ročníku zařídil půl hodiny před koncem zápasu Gibson. Přestože tým z Manchesteru pak ještě zvýšil úsilí, vyrovnat nedokázal.

Zápas v prvním poločase na několik minut přerušil divák, který vběhl na hřiště a připoutal se k tyčce. Podle britských zákonů může čekat, že mu soud na několik let zakáže vstup na sportovní akce a v době zápasů se bude muset hlásit na policejní stanici.

Zaváhání doposud nejlepšího týmu ligy využil Manchester United, který porazil 2:0 Stoke. Favorit vstřelil oba góly z penalty. Nejdřív se trefil Hernández, druhou branku přidal Berbatov.

United se museli obejít bez útočníků Rooneyho a Naniho, ale na druhou stranu už se jim vrátil uzdravený stoper Ferdinand. Premiéru v bráně prožil jedenadvacetiletý Amos, který zaskočil za zraněné De Geu a Lindegaarda.

Povedený debut v sestavě Queens Park Rangers má za sebou Djibril Cissé. Extravagantní Francouz přišel v poslední den přestupního období a svůj návrat do Anglie oslavil už po dvanácti minutách vedoucím gólem na hřišti Aston Villy. K výhře to ale hostům nestačilo, domácí tým vybojoval remízu 2:2. Brankář Radek Černý se na hřiště nedostal.

V sestavě Fulhamu, který doma remizoval s West Bromwichem, znovu chyběli oba čeští krajánci. Marcel Gecov zůstal na lavičce a Zdeněk Grygera je dlouhodobě zraněný.

Výsledky 23. kola: Bolton - Arsenal 0:0, Aston Villa - QPR 2:2 (45. Bent, 79. N'Zogbia - 12. Cissé, 29. vlastní Warnock), Sunderland - Norwich 3:0 (21. Campbell, 28. Sessegnon, 54. vlastní Ayala), Fulham - West Bromwich 1:1 (69. Dempsey - 82. Tchoyi), Blackburn - Newcastle 0:2 (12. vlastní Dann, 90.+1 Obertan), Everton - Manchester City 1:0 (60. Gibson), Manchester United - Stoke 2:0 (38. z pen. Hernández, 53. z pen. Berbatov), Tottenham - Wigan 3:1 (29. a 64. Bale, 34. Modrič - 80. McArthur), Swansea - Chelsea 1:1 (39. Sinclair - 90.+3 Bosingwa), Wolverhampton - Liverpool 0:3 (52. Carroll, 61. Bellamy, 78. Kuijt).