Český záložník Tomáš Rosický z Arsenalu v pádu odehrává míč před fotbalisty Aston Villy v zápase FA Cupu. | foto: AP

Arsenal s Rosickým doma prohrával o dva góly, nakonec ale postoupil

• 19
O dva góly prohrávali fotbalisté Arsenalu v poločase utkání s Aston Villou, po přestávce se jim však podařil obrat na 3:2, a postoupili tak do osmifinále Anglického poháru. Záložník Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě Arsenalu a odehrál 71 minut.

Trenér Arsene Wenger zařadil Rosického do základní jedenáctky podruhé za sebou. Jedenatřicetiletý záložník odehrál před týdnem celý ligový zápas proti Manchesteru United, nyní přidal další větší porci minut a podal dobrý výkon.

Utkání 4. kola Anglického poháru se ovšem pro Arsenal v prvním poločase vyvíjelo hororově. Důrazem při hlavičkovém souboji se ve 33. minutě prosadil hostující obránce Dunne a těsně před pauzou zvýšil na 2:0 díky nedostatečnému důrazu obrany Arsenalu útočník Bent.

"Kanonýři" ale překvapivé vyřazení na vlastním stadionu nedopustili, a to díky dvěma penaltám i zmatkování defenzivy Aston Villy.

Oba pokutové kopy proměnil v 51. a 61. minutě elitní střelec londýnského klubu Robin van Persie, mezitím se štěstím skóroval také křídelní útočník Theo Walcott.

Walcottovu gólovou akci připravil právě Rosický, kterého devatenáct minut před koncem vystřídal středopolař Mikel Arteta.

O budoucnosti kapitána české reprezentace v Arsenalu se bude jednat v polovině února. Buď prodlouží smlouvu, nebo v létě zamíří za svým třetím zahraničním angažmá.

V dalším utkání Sunderland remizoval s Middlesbrough 1:1, oba týmy si proto vzájemný souboj zopakují. V sobotu postoupila mezi nejlepších šestnáct týmů mimo jiné Chelsea, která přehrála Queens Park Rangers, a také Liverpool, jenž zvládl šlágr s Manchesterem United.

Výsledky 4. kola Anglického poháru:
Arsenal - Aston Villa 3:2
(51. z pen. a 61 z pen. Van Persie, 57. Walcott - 33. Dunne, 45. Bent), Sunderland - Middlesbrough 1:1 (59. Campbell - 16. Robson).