Nový trenér Manchesteru United Ralf Rangnick před zápasem proti Crystal Palace.

Nový trenér Manchesteru United Ralf Rangnick před zápasem proti Crystal Palace. | foto: Reuters

Rangnickova vítězná premiéra, rozhodl Fred. Tottenham doma vyhrál snadno

• 26
Fotbalisté Manchesteru United v premiéře pod dočasným trenérem Ralfem Rangnickem porazili v 15. kole anglické ligy Crystal Palace 1:0. O výhře favorita rozhodl v 77. minutě záložník Fred. Tottenham si poradil s posledním Norwichem 3:0. Aston Villa díky dvěma brankám Ezriho Konsy zdolala Leicester 2:1 a pod trenérem Stevenem Gerrardem vyhrála tři ze čtyř kol.

Brazilský reprezentant Fred se prosadil výstavní ranou do horního růžku zpoza vápna.

Třiašedesátiletý Rangnick byl jmenován trenérem United v pondělí místo Oleho Gunnara Solskjaera, jenž byl odvolán. Kvůli čekání na pracovní víza se ale týmu ujal až v pátek. Rangnick povede United do konce sezony, poté bude ve slavném klubu další dva roky v roli poradce.

„První půl hodina byla úžasná. Hráli jsme v mimořádně vysokém tempu a intenzitě, neustále jsme byli vepředu. Chybělo nám vstřelit jen jeden nebo dva góly. Bylo jasné, že takové tempo nemůžete vydržet celý zápas. I poté jsme ale utkání kontrolovali. Zasloužili jsme si vyhrát,“ řekl pro BBC Rangnick.

Tottenham proti Norwichi poslal do vedení v 10. minutě Lucas Moura, po změně stran se trefili Sánchez a Son Hung-min. Domácí ve čtyřech ligových zápasech pod koučem Contem neprohráli a třetí výhrou po sobě se posunuli na páté místo o dva body za West Ham, který sehrál o zápas více.

Šestý Manchester United ztrácí na Tottenham bod. Nováček Norwich nebodoval po čtyřech kolech.

Duel mezi Aston Villou a Leicester byl pikantní pro oba trenéry, jelikož hostující kouč Rodgers vedl Gerrarda v Liverpoolu. Později oba v jednu dobu trénovali glasgowské celky Rangers (Gerrard) a Celtic (Rodgers).

Hosté otevřeli ve Villa Parku skóre ve 14. minutě po trefě Barnese. O tři minuty později odpověděl Konsa, který lehce tečoval Buendíovu hlavičku. Domácí stoper po přestávce zařídil obrat. Aston Villa se dostala před svého dnešního soupeře a je desátá.

Leeds remizoval s Brentfordem 2:2. Domácí vedli po Robertsonově zásahu, ale po změně stran hosté díky gólům Baptisteho a Canóse otočili stav. V páté minutě nastavení však nováček o plný bodový zisk přišel, když vyrovnal Bamford.

Velký obrat West Hamu: Coufal asistoval a Souček slavil s fandy. Ve vedení City

V sobotu si West Ham i s Coufalem a Součkem vyšlápl na vedoucí Chelsea. Na první místo se proto dostal Manchester City, druhý je Liverpool.

Nedělní zápasy 15. kola: Leeds - Brentford 2:2 (27. Roberts, 90.+5 Bamford - 54. Baptiste, 61. Canós), Manchester United - Crystal Palace 1:0 (77. Fred), Tottenham - Norwich 3:0 (10. Lucas Moura, 67. Sánchez, 77. Son Hung-min), Aston Villa - Leicester 2:1 (17. a 54. Konsa - 14. Barnes).