Will Grigg (vlevo) a Max Power z Wiganu slaví gól proti Manchesteru City.

Will Grigg (vlevo) a Max Power z Wiganu slaví gól proti Manchesteru City. | foto: Reuters

City neustálo hru v deseti a vypadlo z poháru s třetiligovým Wiganem

• 16
Manchester City nečekaně skončil v Anglickém fotbalovém poháru už v osmifinále. Suverénní lídr Premier League prohrál na hřišti třetiligového Wiganu 0:1, poté co domácí outsider využil přesilovku po vyloučení Fabiana Delpha za nebezpečný skluz v nastavení prvního poločasu.

Rozhodující gól vstřelil v 79. minutě po chybě obrany severoirský reprezentant Will Grigg. Wigan se ve čtvrtfinále utká se Southamptonem.

Svěřenci Pepa Guardioly se připravili o možnost získat v sezoně rekordní čtyři trofeje. Ligový titul mají při šestnáctibodovém náskoku téměř jistý, v neděli je čeká finále Ligového poháru a v Lize mistrů mají po výhře 4:0 v Basileji namířeno do čtvrtfinále.