Jay Rodriguez z West Bromwiche slaví branku do sítě Liverpoolu.

Jay Rodriguez z West Bromwiche slaví branku do sítě Liverpoolu. | foto: Reuters

Tottenham se u outsidera trápil, Liverpool z poháru znovu vypadl

• 1
V anglickém FA Cupu není nouze o překvapení - poté, co v předchozí části vypadl Arsenal, končí i další zástupce Premier League. West Ham se loučí po porážce 0:2 s třetiligovým Wiganem. Liverpool potřetí v řadě nezvládl čtvrté kolo, s West Bromwichem prohrál 2:3. Na hřišti Newportu ze čtvrté nejvyšší soutěže se trápil Tottenham, kterému zařídil opakovaný zápas gólem v 82. minutě Harry Kane.

Liverpool začal dobře a už v páté minutě vedl po zásahu Roberta Firmina, pro hosty ale během šesti minut otočil skóre Jay Rodriguez. Chvíli nato Craig Dawson dostal míč za gólmana Simona Mignoleta potřetí, sudí Craig Pawson však po poradě s videorozhodčím branku neuznal.

Technika byla v zápase v permanenci a po chvíli ji sudí využil znovu, přisoudil domácím pokutový kop, který však Firmino nasměroval do břevna. V závěru poločasu si navíc Rodriguezův pokus do vlastní brány srazil Joel Matip a Liverpool poprvé od ledna 2007 inkasoval tři góly ve dvou domácích duelech po sobě.

Naději pro svěřence Jürgena Kloppa vykřesal v 78. minutě Mohamed Salah, víc už ale Liverpool nepřidal a podlehl West Bromwichi poprvé od února 2013. Ve všech třech sezonách pod vedením brýlatého německého trenéra skončil Liverpool už ve čtvrtém kole.

Fanoušci Wiganu mohli v duelu s favorizovaným West Hamem hned dvakrát spustit oblíbený chorál „Will Grigg’s on fire“ – severoirský útočník totiž vstřelil oba góly domácích. S šesti zásahy je navíc aktuálně nejlepším střelcem FA Cupu.

Hosté odehráli téměř celý druhý poločas v oslabení, když byl po plivnutí na soupeře vyloučen Arthur Masuaku.

V nejstarší pohárové soutěži světa nastoupili i dva čeští fotbalisté. Stoper Ondřej Mazuch odehrál za Hull celé utkání, na jehož konci se radoval z postupu přes rovněž druholigový Nottingham, který v předchozím kole senzačně vyřadil Arsenal.

Poprvé od 19. září se v sestavě Brightonu objevil záložník Jiří Skalák, jenž ale v 61. minutě po srážce s gólmanem soupeře musel střídat. Utkání proti Middlesbrough pak v závěru rozhodl střídající Glenn Murray.

Z prvoligových celků postoupil rovněž Leicester, který vyhrál jasně 5:1 na půdě Peterborough. Southampton v duelu týmů z nejvyšší soutěže porazil 1:0 Watford.

Opakovaný zápas bude překvapivě muset odehrát Tottenham, který remizoval 1:1 na hřišti Newportu ze čtvrté ligy. Domácí dokonce vedli zásluhou Padraiga Amonda, v 82. minutě ale srovnal po povedené patičce Sona Hung-mina kanonýr Kane.

Podruhé se střetnou též Huddersfield s Birminghamem a Swansea s Notts County, oba zápasy skončily též 1:1.

Už v pátek postoupil do pátého kola Manchester United, který v Yeovilu vyhrál 4:0. Alexis Sánchez při debutu nahrál na jeden z gólů.

Výsledky 4. kola: Peterborough - Leicester 1:5, Huddersfield - Birmingham 1:1, Hull - Nottingham 2:1, Middlesbrough - Brighton 0:1, Millwall - Rochdale 2:2, Milton Keynes - Coventry 0:1, Notts County - Swansea 1:1, Sheffield United - Preston 1:0, Southampton - Watford 1:0, Wigan - West Ham 2:0, Newport - Tottenham 1:1, Liverpool - West Brom 2:3.

Middlesbrough FC - Brighton & Hove Albion FC 0:1 (0:0)

Branky: 90. Murray. Rozhodčí: Taylor – Wilkes, Hopton. ŽK:44. Clayton - 61. Baldock, 68. Propper, 70. Izquierdo. Diváci: 20 475.

Middlesbrough FC Randolph – Shotton, Ayala (65. Fry), Gibson, Friend – Traoré, Clayton, Howson, Fletcher (57. Assombalonga) – Bamford, Braithwaite (55. Downing)

Brighton & Hove Albion FC Krul – Rosenior, Goldson, Hünemeier, Suttner – Knockaert, Stephens (46. Propper), Kayal, Skalák (61. Izquierdo) – Baldock, Hemed (72. Murray)

Wigan Athletic - West Ham United 2:0 (1:0)

Branky: 7. Grigg, 62. Grigg. Rozhodčí: Kavanagh – Ledger, Greenhalgh. ŽK:84. Colclough. ČK:49. Masuaku.

Wigan Athletic Walton – Byrne, Dunkley, Burn, Elder (86. James) – Morsy (C), Power – Jacobs, Powell, Massey (76. Colclough) – Grigg (88. Roberts).

West Ham United Hart (C) – Burke, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta (46. Joao Mario), Obiang (36. Oxford), Cullen, Byram – Martinez (80. Haksabanović), Hernández, Masuaku

Southampton FC - Watford FC 1:0 (1:0)

Branky: 4. Stephens. Rozhodčí: Madley – Scholles, Perry. ŽK:63. Cedric - 62. Watson.

Southampton FC McCarthy, Cédric, Stephens, Hoedt, Bertrand (41. Pied), Davis (C), Romeu, Højbjerg, Tadić (84. Carillo), Boufal (68. Jošida), Long.

Watford FC Karnezis – Janmaat (74. Sinclair), Mariappa, Kabasele, Holebas – Doucouré, Watson (C) – Carillo (58. Pereyra), Capoue (48. Okaka), Richarlison – Gray

Huddersfield Town - Birmingham City 1:1 (1:0)

Branky: 21. Mounié - 54. Jutkiewicz. ŽK:25. Dean.

Huddersfield Town Coleman – Hadergjonaj, Hefele, Hogg, Kongolo, Lowe – Hogg, Williams – Quaner, Sabiri, van La Parra – Mounié

Birmingham City Stockdale – Dean, Roberts, Jenkinson – Lowe, Morrison, N ́Doye, Adams, Bramall – Jota – Jutkiewicz

Liverpool FC - West Bromwich Albion 2:3 (1:3)

Branky: 6. Firmino, 78. Salah - 7. Rodriguez, 11. Rodriguez, 45+2. Matip. Rozhodčí: Pawson – Betts, Nunn. ŽK:61. Can - 26. Barry, 83. Dawson, 85. Hegazy. Diváci: 53 342.

Liverpool FC Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Moreno (C) – Oxlade-Chamberlain (65. Ings), Can (65. Milner), Wijnaldum – Mané (65. Henderson), Firmino, Salah

West Bromwich Albion Foster – Dawson, Evans (C), Gibbs (37. Hegazy) – Nyom, Livermore, Krychowiak, Barry (71. Yacob), Brunt – Robson-Kanu (39. Phillips), Rodriguez

Peterborough United - Leicester City 1:5 (0:3)

Branky: 58. Hughes - 9. Diabaté, 12. Ieanacho, 29. Ieanacho, 87. Diabaté, 90+2. Ndidi. Rozhodčí: Oliver – Bennett, Smart. ŽK:14. Iborra. Diváci: 13 193.

Peterborough United Bond – Shephard, Taylor, Tafazolli, Hughes – Forrester, Grant – Maddison (89. Borg), Leonardo Lopes (61. Morais), Lloyd (80. Kanu) – Marriott

Leicester City Hamer – Simpson, Maguire, Benalouane, Fuchs – Adrien Silva, Iborra (65. Albrighton) – Diabaté, Gray, Barnes (64. Ndidi) – Iheanacho (80. Chilwell)

Newport County AFC - Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)

Branky: 38. Amond - 82. Kane. Rozhodčí: East – Beswick, Lennard. ŽK:33. Labadie - 87. Floyth. Diváci: 9830.

Newport County AFC Day – Pipe, Demetriou, White, Butler – Willmott, Bennett, Labadie, Tozer, Nouble – Amond

Tottenham Hotspur Vorm – Trippier, Foyth, Vertonghem, Walker-Peters – Dier – Sissoko, Wanyama, Dembele – Kane, Llorente

Notts County - Swansea City 1:1 (0:1)

Branky: 62. Stead - 45. Narsingh. Rozhodčí: Jones – Holmes, Robathan. ŽK:22. Sanches, 84. Grant - 55. Nordfeldt. Diváci: 9 802.

Notts County Collin – Dickinson, Brisley, Duffy (C), Hunt – Grant, Husin, Hewitt, Hawkridge – Stead, Ameobi (85. Alessandra).

Swansea City Nordfeldt – Bartley (C), Mawson, van der Hoorn, Roberts – Carroll, Sanches (32. Ki), Fer (63. Clucas), Narsingh – Bony, Abraham (70. Ayew).