Oscar (vpravo) z Chelsea se gólově prosazuje proti obraně Milton Keynes Dons.

Oscar (vpravo) z Chelsea se gólově prosazuje proti obraně Milton Keynes Dons. | foto: AP

Oscar se blýskl hattrickem a Chelsea prolétla do osmifinále FA Cupu

• 0
Naprosto bez problému postoupila Chelsea do osmifinále Anglického poháru. Tým kouče Hiddinka vyhrál ve 4. kole nejstarší fotbalové soutěže na hřišti druholigového MK Dons 5:1 a prodloužil svou sérii bez porážky už na devět soutěžních zápasů.

Dvacátý celek druhé anglické ligy sice zvládl srovnat na 1:1, ale zlepšující se Chelsea byla nad jeho síly.

Hvězdou utkání byl brazilský záložník Oscar, který nastřílel během prvního poločasu v rozmezí 16. a 44. minuty tři góly. V dresu Chelsea si vychutnal vůbec první hattrick.

Po dlouhé době gólového sucha, přesněji po 2 358 minutách (30 utkáních), se trefil dokonce i Belgičan Eden Hazard, a to z penalty. V 55. minutě zvyšoval na 4:1. Debakl dokonal náhradník Bertrand Traoré.

V osmifinále čeká Chelsea o poznání těžší soupeř, los jí přiřknul Manchester City.