Boubacar Kamara z Aston Villy natahuje nohu v souboji s Mohamedem Elyounoussim ze Southamptonu. | foto: AP

Nottingham podlehl v souboji nováčků Fulhamu, Aston Villa zdolala Southampton

• 0
Nottingham prohrál v anglické fotbalové lize v souboji nováčků v osmém kole s Fulhamem 2:3 a utrpěl čtvrtou porážku za sebou. V neúplné tabulce je předposlední. Aston Villa, která v předchozím zápase vybojovala cenný bod s obhájcem titulu Manchesterem City, zdolala 1:0 Southampton. Jediný gól dal v 41. minutě Ramsey.

Nottinghamu se v Premier League nedaří navzdory mohutnému posilování, během kterého získal 22 nových hráčů. Po gólu Awoniyiho vedl, ale stejně jako v minulém utkání náskok promarnil. Hosté po přestávce rozhodli třemi trefami během 16 minut. Fulham se před víkendovými zápasy posunul na šesté místo.

Premier League se znovu rozběhla po pauze, kterou měla o minulém víkendu po úmrtí britské královny Alžběty II. Na její počest se dnes držela na potemnělých stadionech minuta ticha a hrála hymna. Aktéři zápasů měli černé pásky na rukou. V 70. minutě utkání diváci potleskem připomněli její sedmdesátiletou vládu.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo: Aston Villa - Southampton 1:0 (41. Ramsey), 8. kolo: Nottingham - Fulham 2:3 (11. Awoniyi, 77. O’Brien - 54. Adarabioyo, 58. Palhinha, 60. Reed).

Nottingham - Fulham FC 2:3 (1:0)

Branky: 11. Awoniyi, 77. O'Brien - 54. Adarabioyo, 57. Palhinha, 60. Reed. Rozhodčí: Gillett – Long, West. ŽK:27. S. Cook, 34. Boly - 40. Diop, 58. Palhinha, 63. Tete, 78. A. Pereira. Diváci: 28 654.

Nottingham Henderson – Boly (63. Lingard), Cook (63. Worrall), McKenna – Williams (89. Dennis), Yates (C), Freuler (70. O'Brien), Lodi – Gibbs-White, Johnson – Awoniyi (70. Surridge).

Fulham FC Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Diop – Reed, Palhinha – Decordova-Reid (90+1. Kebano), Pereira (83. Cairney), Willian (70. James) – Mitrović (90+1. Vinícius).

Přejít na on-line reportáž

Aston Villa FC - Southampton FC 1:0 (1:0)

Branky: 41. Ramsey. Rozhodčí: Harrington – Betts, Hussin. ŽK:45+4. Coutinho, 58. Ramsey, 90+1. Young - 82. Ward-Prowse. Diváci: 40 758.

Aston Villa FC E. Martínez – Young, Konsa, Mings, Digne – Ramsey (67. Dendoncker), Kamara (44. Luiz), McGinn (C) – Bailey (67. Buendía), Coutinho (84. Ings) – Watkins.

Southampton FC Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Perraud (46. Larios) – I. Diallo (46. Aribo), Ward-Prowse (C) – Elyounoussi (79. Edozie), Djenepo, A. Armstrong (71. S. Armstrong) – C. Adams (71. Mara).