Harry Kane a Toby Alderweireld slaví gól Tottenhamu.

Harry Kane a Toby Alderweireld slaví gól Tottenhamu. | foto: AP

Tottenham řádil v Leicesteru, kanonýr Kane se blýskl čtyřmi góly

• 4
Fotbalový Leicester úpí, v dohrávce 34. kola anglické ligy inkasoval drtivý direkt. Tottenham vyhrál na hřišti loňského mistra 6:1 a hned o čtyři góly se postaral Harry Kane, který se s celkem 26 brankami posunul do čela tabulky střelců.

Kane vstupoval do zápasu jako třetí nejlepší kanonýr Premier League za Romelem Lukakuem z Evertonu a Alexisem Sánchezem z Arsenalu. Nyní má však před závěrečným nedělním kolem náskok dvou branek před Belgičanem a tří před Chilanem.

Druhým mužem zápasu byl Korejec Son Hung-min, jenž vstřelil zbylé dva góly a nahrál Kaneovi v 25. minutě na první trefu. Kane se podruhé prosadil dvacet minut po přestávce hlavou a v 88. a druhé nastavené minutě překonal Kaspera Schmeichela téměř identickými střelami z hranice pokutového území k pravé tyči.

Čestný úspěch Leicesteru, jejž v neděli oficiálně nahradí na anglickém trůnu Chelsea, zaznamenal v 59. minutě Ben Chilwell. Drtivé vítězství už nemohlo nic změnit na konečném druhém místě Tottenhamu, Leicester je jedenáctý.

Dohrávka 34. kola: Leicester - Tottenham 1:6 (59. Chilwell - 25., 63., 88. a 90.+2 Kane, 36. a 71. Son Hung-min).