Lyle Foster (vlevo) a Anass Zaroury slaví trefu Burnley. | foto: Reuters

Burnley má v Premier League první bod, remizovalo v Nottinghamu

• 0
Fotbalisté Burnley ani ve čtvrtém utkání po postupu do Premier League nedokázali zvítězit, na hřišti Nottinghamu ale získali alespoň první bod za remízu 1:1.

Vítěz druhé ligy v 5. kole nejvyšší soutěže neudržel vedení, které krátce před poločasovou přestávkou zařídil švýcarský záložník Zeki Amdouni. Krátce po uplynutí hodiny hry vyrovnal Callum Hudson-Odoi, který nastoupil poprvé od přestupu z Chelsea.

Čtvrt hodiny před koncem se nováček radoval z druhého gólu, ale trefě Lylea Fostera, který v sezoně vstřelil už dva góly, předcházela ruka, jak odhalil videorozhodčí. Jihoafrický útočník v nastavení svůj tým oslabil, ale ani po jeho vyloučení už se výsledek nezměnil.

Nottingham si připsal sedmý bod v soutěži. Bez zisku už je v nejvyšší anglické lize jen další nováček Luton.

Nottingham - Burnley FC 1:1 (0:1)

Branky: 61. Hudson-Odoi - 41. Amdouni. Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith. ŽK:32. Mangala, 34. Montiel - 11. Trafford, 90+5. Roberts, 90+9. Cullen. ČK:90+4. Foster. Diváci: 28 958.

Nottingham Turner – Montiel (53. Tavares), Worrall /C/, McKenna, Aina – Mangala (71. Yates), Sangaré – Elanga, Gibbs-White, Awoniyi (88. Wood) – Hudson-Odoi (71. Origi).

Burnley FC Trafford – Roberts, Al-Dakhil, Beyer (88. Delcroix), Taylor – Cullen, Brownhill /C/ – Gudmunðsson (63. Zarúrí), Amdouni (63. Berge), Koleosho (76. Ndayishimiye) – Foster.