Pascal Gross (vpravo) a Anthony Knockaert z Brightonu oslavují gól proti Manchesteru United. | foto: AP

Manchester United prohrál v Brightonu a dal naději Liverpoolu

• 4
Fotbalisté Manchesteru United prohráli v anglické lize v Brightonu 0:1 a jejich druhé místo se může ocitnout v ohrožení. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mají dva zápasy před koncem soutěže pětibodový náskok před Liverpoolem a šestibodový před Tottenhamem, který má ještě utkání k dobru.

Brighton vyhrál po dvou měsících a na jedenáctém místě má jistotu záchrany v Premier League.

Ve třetí minutě neuznali rozhodčí hostům kvůli ofsajdu gól Fellainiho, ale pak převzal iniciativu Brighton a brankář De Gea se měl co ohánět.

Německému záložníkovi Grossovi několik šancí lapil, ale v 57. minutě už na jeho prudkou hlavičku nestačil ani on ani obránce Rojo, který vykopl míč až zpoza brankové čáry. Snaha favorizovaných United o vyrovnání pak už byla marná.

Brighton & Hove Albion FC - Manchester United 1:0 (0:0)

Branky: 57. Groß. Rozhodčí: Pawson – Child, Burt. ŽK:47. G. Murray, 67. Groß.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo (88. March) – Groß (84. Kayal) – G. Murray (90+3. Ulloa).

Manchester United de Gea – Darmian (68. Shaw), Smalling, Rojo (76. McTominay), Young (C) – Fellaini (68. Lingard), N. Matić, P. Pogba – Mata, Rashford, Martial.