Demarai Gray z Evertonu oslavuje svou trefu proti Arsenalu. | foto: Jon Super, AP

Everton otočil v nastavení zápas s Arsenalem, ukončil čekání na výhru

• 3
Fotbalisté Evertonu gólem v nastavení otočili dohrávku 15. kola proti Arsenalu a vítězstvím 2:1 ukončili osmizápasovou šňůru bez výhry v anglické lize. Vítězný gól vstřelil v druhé dodatečné minutě Demarai Gray.

Arsenal, který se mohl v případě výhry posunout ze sedmé na pátou příčku bod za čtvrtý West Ham, skóroval také v druhé nastavené minutě, ale první půle. Z voleje se v první šanci svého týmu prosadil Martin Ödegaard.

Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze se tlačili za vyrovnáním, které zařídil v 79. minutě dosavadní smolař utkání Richarlison.

Brazilskému útočníkovi VAR předtím kvůli těsným ofsajdům neuznal dvě branky, na třetí pokus ale o jeho gólové dorážce po Grayově břevně nebylo pochyb.

Gray se dočkal své branky v nastavení, kdy zpoza šestnáctky znovu trefil konstrukci, ale tentokrát se míč od tyče odrazil za záda brankáře Aarona Ramsdala. Everton vyhrál po předchozích třech porážkách a z plného bodového zisku se radoval poprvé od 25. září. V tabulce je dvanáctý.

Anglická liga - 15. kolo: Everton - Arsenal 2:1 (79. Richarlison, 90.+2 Gray - 45.+2 Ödegaard).

Everton FC - Arsenal FC 2:1 (0:1)

Branky: 79. Richarlison, 90+2. D. Gray - 45+2. Ödegaard. Rozhodčí: Dean – Smart, Scholes. ŽK:50. Godfrey, 90+3. D. Gray - 63. Xhaka, 74. Ödegaard. Diváci: 38 906.

Everton FC Pickford – Coleman (C), Y. Mina (31. Holgate), M. Keane, Godfrey – Gordon (87. Iwobi), A. Doucouré, Allan, D. Gray – A. Townsend (66. A. Gomes) – Richarlison.

Arsenal FC Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, Tierney (65. N. Tavares) – Partey, Xhaka – Martinelli (71. Nketiah), Ödegaard, Saka – A. Lacazette (C) (85. Aubameyang).