GÓLOVÁ RADOST. Diego Costa poslal před přestávkou Chelsea do vedení v zápase anglické ligy na hřišti Middlesbrough. | foto: Reuters

Chelsea je zpět na prvním místě, výhru nad Middlesbrough zařídil Costa

• 6
Nejlepší kanonýr soutěže Diego Costa vstřelil svou desátou branku v sezoně a Chelsea je zpátky na prvním místě Premier League. V jediném nedělním utkání 12. kola porazila nováčka z Middlesbrough 1:0. Před druhým Liverpoolem a třetím Manchesterem City má náskok jediného bodu.

Fotbalisté Chelsea nedostali gól už v šestém zápase v řadě a v posledních týdnech nemají v anglické lize konkurenci. Zápas proti Middlesbrough, které letos obralo o body Manchester City či Arsenal, rozhodla situace z jedenačtyřicáté minuty.

Po rohovém kopu se míč odrazil do malého vápna, kde se mezi pěti domácími hráči nejrychleji zorientoval zmíněný Diego Costa a dostal míč za Valdésova záda. Španělský útočník se trefil posedmé v posledních sedmi venkovních zápasech.

Za týden hraje Chelsea v londýnském derby proti Tottenhamu. Když se oba soupeři utkali ve stejném zápase loni, vyhecované utkání skončilo remízou 2:2 a Leicester, který letos tápe nad sestupovým pásmem, mohl začít slavit titul.

Nedělní výsledek 12. kola: Middlesbrough - Chelsea 0:1 (41. Costa).

Hráči West Bromwiche porazili Burnley vysoko 4:0. Hosté, kteří předtím třikrát za sebou bodovali a dokázali remizovat i na stadionu Manchesteru United, prohrávali už v poločase o tři góly.

West Bromwich v minulém kole uspěl na hřišti obhájců titulu v Leicesteru. Po dalším vítězství, které svými brankami zařídili Matthew Phillips, James Morrison, kapitán Darren Fletcher a Salomón Rondón, se posunul do horní poloviny tabulky. Je devátý, Burnley kleslo na dvanácté místo.

Hráčům Burnley se na stadionu Hawthorns nedaří. Naposledy tam zvítězili v roce 1969, od té doby si z deseti návštěv odvezli jedinou remízu.

Pondělní výsledek 12. kola: West Bromwich - Burnley 4:0 (4. Phillips, 16. Morrison, 37. Fletcher, 64. Rondón).