DÍKY ZA POMOC. K nebi směřuje oslavu svého gólu Antonio Valencia z Manchesteru

DÍKY ZA POMOC. K nebi směřuje oslavu svého gólu Antonio Valencia z Manchesteru United. Gratuluje mu Danny Welbeck. | foto: Reuters

Manchester United využil zakolísání City a vede už o pět bodů

• 53
Fotbalisté Manchesteru United se přiblížili obhajobě titulu. V dohrávce 31. kola vyhráli díky gólům v závěrečné desetiminutovce 2:0 na hřišti Blackburnu a anglickou ligu už vedou o pět bodů. Úřadující šampioni tak využili zakolísání úhlavního rivala: druhé City totiž o víkendu doma jen remizovalo 3:3 se Sunderlandem.

Manchester City ztratil body podruhé za sebou a celkově potřetí z posledních čtyř zápasů. A za remízu může být rád. Sunderland totiž na hřišti druhého týmu tabulky vedl ještě v 85. minutě 3:1.

Rozdílné pocity prožívají opory české reprezentace. Brankář Petr Čech vychytal výhru Chelsea na hřišti Aston Villy 4:2, naopak záložník Tomáš Rosický byl u porážky Arsenalu na stadionu Queens Park Rangers 1:2.

OSLAVA MEZI PADLÝMI. Theo Walcott z Arsenalu slaví branku do sítě londýnských

PŘEDČASNÁ RADOST. Theo Walcott z Arsenalu se sice radoval ze svého gólu, Arsenal ovšem nakonec prohrál.

Proti soupeři ohroženému sestupem se Manchester United v pondělí dlouho trápil v koncovce. Vysvobodil ho až v 81. minutě Antonio Valencia, který prošel po křídle a střelou z pravé strany velkého vápna zaskočil brankáře Paula Robinsona.

Stadionem Blackburnu se rozezněly popěvky fanoušků United oslavující cestu za dalším titulem, které vzápětí umocnil Ashley Young. Na 2:0 zvýšil jen chvíli poté, co na hřišti nahradil veterána Paula Scholese.

Manchester City bez zraněného útočníka Sergia Agüera doma pět minut před koncem prohrával se Sunderlandem 1:3, když se jednou prosadil Nicklas Bendtner a dvakrát Sebastian Larsson. Svým druhým gólem v zápase ale v 85. minutě snížil Mario Balotelli a vzápětí vyrovnal Aleksandar Kolarov.

Svěřenci Roberta Manciniho tak ztratili výjimečnou patnáctizápasovou šňůru výher v domácím prostředí. Remízovým výsledkem však zachránili alespoň neporazitelnost na Etihad Stadium, která trvá už od prosince 2010.

Když při duelu Aston Villy s Chelsea běžela devatenáctá minuta, vyslechl si minutový potlesk tribun i obou laviček záložník birminghamského týmu Stilijan Petrov.

Kapitána týmu hrajícího právě s devatenáctkou na zádech donutila ke konci kariéry akutní leukémie, kterou mu lékaři diagnostikovali v pátek.

V té době už Aston Villa prohrávala po brance Daniela Sturridge a v druhé půli se trefil ještě obránce Branislav Ivanovič. Domácí sice v rozmezí 77. a 80. minuty dvěma góly zkazili brankáři Petru Čechovi čisté konto a srovnali, jenže druhý gól Ivanoviče a pojistka z kopačky Fernanda Torrese v nastavení znamenala výhru 4:2.

Arsenal s českým záložníkem Tomášem Rosickým nedokázal získat osmé vítězství za sebou a prohrál na hřišti Queens Park Rangers 1:2. Na úvodní gól Adela Taarabta sice odpověděl Theo Walcott, branka Samby Diakitého ale už znamenala vítězství domácích.

Rangers, na jejichž lavičce strávil zápas brankář Radek Černý, i navzdory třem bodům zůstávají na osmnácté - sestupové - příčce.

V poslední době se daří Newcastlu, který vyhrál potřetí za sebou. Po vítězství 2:0 nad Liverpoolem se bodově dotáhl na pátou Chelsea. Oba góly dal Papiss Demba Cissé, který od lednového příchodu z Freiburgu nastřílel sedm branek v sedmi zápasech.

Šestadvacetiletý Cissé otevřel skóre v 19. minutě hlavičkou z úhlu, o čtyřicet minut později si na konci parádní kombinační akce položil gólmana Pepeho Reinu a pak už s klidem vystřelil.

Hostům naopak nepomohl skórovat ani Andy Carrol, který se poprvé představil na stadionu v Newcastlu od svého loňského přestupu do Liverpoolu za třicet pět milionů liber (necelá miliarda korun).

Závěr zápasu nabídl zajímavou situaci. Liverpoolský gólman Reina dostal červenou kartu a do brány se musel postavit obránce José Enrique, protože jeho tým už nemohl střídat.

Po pěti předchozích bodových ztrátách se vzchopil Tottenham a bodově dohnal Arsenal, kvůli skóre ale zůstává čtvrtý. Vedení Tottenhamu po gólu Rafaela van der Vaarta sice po hodině hry vynuloval Gylfi Sigurdsson, jenže v poslední dvacetiminutovce zařídil výhru Tottenhamu 3:1 dvěma góly Emmanuel Adebayor.

Výsledky 31. kola: Manchester City - Sunderland 3:3 (43. z pen. a 85. Balotelli, 86. Kolarov - 31. a 55. Larsson, 45.+4 Bendtner), Queens Park Rangers - Arsenal 2:1 (22. Taarabt, 66. Diakité - 37. Walcott), Aston Villa - Chelsea 2:4 (77. Collins, 80. Lichaj - 51. a 83. Ivanovič, 9. Sturridge, 90.+1 Torres), Everton - West Bromwich 2:0 (18. vlastní McAuley, 68. Anichebe), Fulham - Norwich 2:1 (2. Dempsey, 13. Duff - 77. Wilbraham), Wigan - Stoke 2:0 (55. Alcaraz, 90. Moses), Wolverhampton - Bolton 2:3 (53. Kightly, 88. Jarvis - 63. Petrov z pen., 80. Alonso, 84. Davies), Newcastle - Liverpool 2:0 (19. a 59. Cissé), Tottenham - Swansea 3:1 (73. a 86. Adebayor, 19. Van der Vaart - 59. Sigurdsson), Blackburn - Manchester United 0:2 (81. Valencia, 86. Young).