Fotbalisté Manchesteru City oslavují gól Raheema Sterlinga (uprostřed) v zápase...

Fotbalisté Manchesteru City oslavují gól Raheema Sterlinga (uprostřed) v zápase proti Arsenalu. | foto: Reuters

Manchester City vyhrál nad Arsenalem a je druhý, zvítězil i Tottenham

• 77
Fotbalisté Arsenalu prohráli v anglické lize podruhé za sebou 1:2. V 17. kole sice nad Manchesterem City vedli, avšak domácí ve druhé půli otočili skóre a poskočili na druhou příčku za vedoucí Chelsea. Tottenham si stejným výsledkem poradil s Burnley, tříbodový zisk slaví i Southampton.

Arsenal měl na hřišti Manchesteru City famózní start. Už v páté minutě si na Alexisovu přihrávku naběhl Theo Walcott a střelou do protipohybu brankáře otevřel gólový účet utkání. Domácí Raheem Sterling mohl okamžitě vyrovnat, jenže z dobré pozice hlavičkoval mimo.

Víc štěstí měl Manchester City po změně stran. Ve 47. minutě vyrovnal na 1:1 Leroy Sané, jenž přihrávku Davida Silvy přebíral na hranici ofsajdu. O několik akcí později se dostal do další příležitosti, tentokrát ale na Petra Čecha nevyzrál. Bývalý reprezentační brankář mimochodem neudržel čisté konto v osmi duelech Premier League po sobě, což se mu stalo poprvé v kariéře.

Čech spolehlivě zasáhl i proti tečované ráně Kevina De Bruyneho, avšak o chvíli později - v 72. minutě - kapituloval podruhé. Sterling se uvolnil na pravém křídle a střelou na přední tyč rozhodl. Manchester City se tak posunul na druhou příčku, Arsenal je čtvrtý.

Tottenham vypálil v prvním poločase utkání s Burnley rekordních devatenáct střel, ujala se ale jediná - to Dele Alli ve 27. minutě vyrovnával po centru Kylea Walkera na 1:1. Domácí totiž šest minut předtím inkasovali z kopačky Ashleyho Barnese.

Pátý celek tabulky ale dokázal duel s nováčkem otočit ve druhém poločase. O třech bodech pro Tottenham rozhodl v 71. minutě střelou na bližší tyč obránce Danny Rose.

Domácí Bournemouth se radoval už v šesté minutě zápasu - po nakrátko rozehraném rohu nacentroval Jack Wilshere na hlavu Nathana Akého, který zamířil přesně k tyči. Ale i první střela Southamptonu skončila brankou. Ve čtrnácté minutě prošel do vápna obránce Ryan Bertrand a ranou na zadní tyč vyrovnal.

Hosté dokonali obrat na začátku druhé půle. Střídající Steven Davis vtrhl do pokutového území Bournemouthu, dloubl míč přes vybíhajícího brankáře Artura Boruce a forvard Jay Rodriguez ve skluzu uklidil balon do sítě. Útočník Southamptonu se v závěru parádně trefil z otočky a pečetil vítězství 3:1.

Výsledky 17. kola: Bournemouth - Southampton 1:3 (6. Aké - 14. Bertrand, 48. a 85. Rodriguez), Manchester City - Arsenal 2:1 (47. Sané, 72. Sterling - 5. Walcott), Tottenham - Burnley 2:1 (27. Alli, 71. Rose - 21. Barnes).