ilustrační snímek | foto: Reuters

Union dostal od Leverkusenu čtyři góly, Hložek od trenéra čtyři minuty

• 7
Od posledního reprezentačního srazu odehrál český fotbalista Adam Hložek v bundeslize dohromady jen šest minut. Jízdu Leverkusenu, který vede tabulku, sleduje povětšinou jako náhradník.

V neděli se při vítězství nad Unionem Berlín dostal na hřiště na poslední čtyři minuty. Předtím proti Hoffenheimu a Freiburgu hrál ještě méně.

Až v závěru nastavného času nastoupil i ve čtvrtek v Karabachu, kde hrál Bayer Evropskou ligu. Za poslední měsíc zvládl celý zápas jen jednou: v domácím poháru proti třetiligovému Sandhausenu (5:2), kterému dal i gól.

V neděli byl mimo tým i aktuálně zraněný Patrik Schick, brankář Matěj Kovář zůstal na lavičce. Alex Král na straně poraženého Unionu naopak odehrál celý zápas.

Dosud neporažený Bayer rozhodl souboj týmů z opačných konců tabulky v 23. minutě, když se trefil levý obránce Grimaldo. Letní posila z Benfiky Lisabon v této sezoně skórovala už počtvrté zpoza šestnáctky, což se v nejlepších evropských ligách nikomu jinému nepodařilo. Na španělského reprezentanta po přestávce navázali dalšími góly kolegové z obrany Kossounou a Tah. Sedm minut před koncem završil na 4:0 střídající Tella.

Leverkusen vyhrál sedmý ligový zápas v řadě a ziskem 31 bodů z 33 možných po 11 kolech vyrovnal rekord Bayernu ze sezony 2015/16. Účastník Ligy mistrů Union prohrál v domácí soutěži podeváté za sebou a spadl na poslední místo.

Brémy bez zraněného brankáře Jiřího Pavlenky neudržely proti Frankfurtu dvoubrankové vedení a remizovaly 2:2.

Lipsko doma porazilo Freiburg 3:1 a vystřídalo na čtvrtém místě Borussii Dortmund, která v sobotu prohrála ve Stuttgartu 1:2. Na branku domácího Simonse z šesté minuty odpověděl v nastavení první půle Rohl. Dvanáct minut před koncem rozhodl z penalty Openda, který dal už devátý ligový gól. Za další dvě minuty pečetil triumf východoněmeckého klubu Baumgartner. Freiburg zůstal osmý.

Leverkusen - 1. FC Union Berlín 4:0 (1:0)

Branky: 23. Grimaldo, 57. Kossounou, 73. Tah, 83. Tella. Rozhodčí: Gerach – Herf, Geracht. ŽK:75. Rønnow.

Leverkusen Hrádecký – Kossounou, Tah, Hincapié – Frimpong (81. Adli), Xhaka, Palacios (87. Andrich), Grimaldo – J. Hofmann (81. Tella), Wirtz (87. Mbamba) – Boniface (87. Hložek).

1. FC Union Berlín Rønnow – Jaeckel, Bonucci (27. Knoche), Leite – Juranović (48. Trimmel), Král, Laídúní, Roussillon (79. Gosens) – S. Becker (64. B. Aaronson), Haberer – Fofana (79. K. Behrens).

Brémy - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:0)

Branky: 45+2. Ducksch, 50. Borré - 65. Schirí, 75. Smolčić. Rozhodčí: Brand – Stein, Leicher. ŽK:47. Jung - 25. Šájbí, 37. Max, 45+1. Knauff.

Brémy Zetterer – Veljković, Friedl (C), Jung – Weiser, Schmid, Stage, Bittencourt (66. Lynen), Deman – Borré (82. Njinmah), Ducksch (90+1. Woltemade).

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Tuta, Smolčić, Pacho – Buta (46. Dina Ebimbe), Larsson, Schirí, Max (56. Nkounkou) – Šájbí (46. Götze), Knauff (64. Hauge) – Marmúš (90+2. Ferri).

RB Lipsko - SC Freiburg 3:1 (1:1)

Branky: 6. Simons, 79. Openda, 80. Baumgartner - 45+6. Röhl. Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak. ŽK:62. Haidara, 63. Openda. Diváci: 45 000.

RB Lipsko Blaswich – Simakan (63. Henrichs), Klostermann, Lukeba, Raum – Forsberg (C) (63. Baumgartner), Haidara (68. Kampl), X. Schlager, Simons (85. Lenz) – Openda, Šeško (63. Poulsen).

SC Freiburg Atubolu – Ginter, Lienhart, Gulde (88. Schmidt) – Sildillia, Eggestein, Höfler, Weißhaupt – Röhl (80. Doan), Grifo (C) (80. Gregoritsch) – Höler (88. Adamu).