Středopolař Neapole Guevara Gargano bojuje o míč obráncem Interu Milán Javierem Zanettim (dole). | foto: ČTK

AC Milán spasil mladík ze Sierry Leone, Inter doma přehrál Neapol

• 18
Fotbalisté AC Milán v 18. kole italské ligy zvítězili v Cagliari a upevnili si vedení v tabulce. Třetí Lazio ztratilo body v Janově, čtvrtý Juventus dokonce doma utrpěl debakl 1:4 s Parmou. Protože nebodovala ani druhá Neapol, která prohrála 1:3 na Interu, má AC v čele již pětibodový náskok.

Italská nejvyšší soutěž pokračovala po krátké přestávce, jež trvala osmnáct dní.

AC Milán na Sardinii spasil dvacetiletý záložník z exotické Sierry Leone. Rodney Strasser je sice v Miláně už takřka tři roky, ale dosud zasáhl do minima zápasů.

V Cagliari po hodině hry vystřídal Gattusa a pět minut před koncem dal gól. Připravili mu ho další náhradník Cassano, který po příchodu ze Sampdorie Janov hrál za Milán první zápas.

Jednačtyřicetiletý Brazilec Leonardo, jenž v minulé sezoně trénoval konkurenční AC, na lavičce Interu o Vánocích nahradil odvolaného Rafaela Beníteze. Pod jeho vedením se čerstvému klubovému mistru světa v domácí soutěži nedařilo a z předchozích čtyř utkání dokonce třikrát prohrál. Leonardův povedený debut by však mohl signalizovat cestu z krize.

Domácí diváky na San Siru potěšil vedoucí brankou už ve třetí minutě brazilský záložník Thiago Motta. Neapol, která vyhrála poslední tři ligové zápasy shodným výsledkem 1:0, vyrovnala ve 25. minutě zásluhou Micheleho Pazienzy. Za dvanáct minut však vrátil "Nerazzurri" vedení Argentinec Esteban Cambiasso a po pauze definitivně rozhodl svým druhým zásahem Motta. Interu v tabulce patří až sedmá příčka, ale má dvě utkání k dobru.

Juventus podlehl poprvé od 4. kola, kdy doma nestačil na Palermo. Navíc teď hostil až šestnáctý tým tabulky.

Miloš Krasič z Juventusu (vlevo) se snaží obejít Sebastiana Giovinca z Parmy v utkání italské ligy.

Miloš Krasič z Juventusu (vlevo) se snaží obejít Sebastiana Giovinca z Parmy.

Nový kouč Interu Milán Leonardo objímá střelce gólu do sítě Neapole Thiaga Mottu.

K nečekanému výsledku přispělo vyloučení domácího záložníka Mela už v 17. minutě, který zasáhl protihráče do obličeje. Bezbrankový stav vydržel dalších čtyřiadvacet minut, než se trefil Giovinco.

Třiadvacetiletý záložník, který je v Parmě na hostování právě z Juventusu, skóroval v úvodu druhé půle a Parma vedla 2:0. Pak sice stoper Legrotaglie snížil, ale vzápětí Crespo z penalty vrátil hostům dvoubrankový náskok. Ve třetí minutě nastavení pečetil vítězství Palladino.

Za poražené český obránce Zdeněk Grygera nenastoupil, zápas sledoval z lavičky.

Výsledky 18. kola: Inter Milán - Neapol 3:1 (3. a 55. Motta, 37.
Cambiasso - 25. Pazienza), Juventus - Parma 1:4 (60. Legrotaglie - 41. a 48. Giovinco, 62. Crespo z pen, 90. Palladino), AS Řím - Catania 4:2 (5. a 47. Borriello, 86. a 90.+4 Vučinič - 29. Silvestre, 38. Maxi López), Boloňa - Fiorentina 1:1 (5. Di Vaio - 67. Santana), Brescia - Cesena 1:2 (50. Eder - 33. Jimenez, 41. Ceccarelli), Cagliari - AC Milán 0:1 (85. Strasser), FC Janov - Lazio Řím 0:0, Lecce - Bari 0:1 (78. Okaka), Palermo - Sampdoria Janov 3:0 (37. Miccoli, 50. Migliaccio, 79. Maccarone), Udine - Chievo 2:0 (14. Sanchez, 25. Di Natale),