Závar před jihokorejskou brankou v zápase s Japonskem

Závar před jihokorejskou brankou v zápase s Japonskem | foto: AP

Ve finále Asijského mistrovství v Kataru se utkají Japonsko a Austrálie

• 0
Fotbalisté Japonska budou na mistrovství Asie v Kataru usilovat o rekordní čtvrtý titul. Do finále postoupili po výhře 3:0 v penaltovém rozstřelu nad velkým rivalem Koreou. Jejich soupeřem budou Australané, kteří deklasovali Uzbekistán 6:0.

V normální hrací době skončil zápas Korea - Japonsko 1:1, když se v prvním poločase nejprve trefil z penalty Ki Song-jung a ještě před přestávkou vyrovnal Rjoči Maeda. V prodloužení sice Keisuke Honda neproměnil v 97. minutě penaltu, z dorážky ale skóroval Hadžime Hosogai.

Korejcům se podařilo vyrovnat v posledních vteřinách prodloužení, kdy se po zmatcích v japonském vápně prosadil Hwang Če-won.

V penaltovém rozstřelu však Korejci neproměnili ani jeden pokus, a Japonsku se tak povedla odplata za porážku v utkání o třetí místo z mistrovství před čtyřmi lety, kdy po penaltách získala bronz Korea.

Na svůj jubilejní 100. zápas v reprezentačním dresu tak nebude nejlépe vzpomínat kapitán Koreje a záložník Manchesteru United Pak Či-song.

Austrálie v duelu s Uzbekistánem bez potíží potvrdila roli favorita a už po prvním poločase vedla po brankách Harryho Kewella a Sasy Ognenovského. Po přestávce přidali "Socceroos" další čtyři góly a zahrají si o premiérový
titul. Austrálie hraje v asijské zóně od roku 2006 a při premiérové účasti na mistrovství před čtyřmi lety skončila ve čtvrtfinále. Záložník Bohemians 1905 Aziz Ibragimov se v dresu Uzbekistánu dostal na hřiště v 71. minutě.

Semifinále fotbalového mistrovství Asie:

Korea - Japonsko 2:2 po prodl. (1:1, 1:1), na pen. 0:3.
23. Ki Song-jung z pen., 120. Hwang Če-won - 36. Maeda, 97. Hosogai.

Uzbekistán - Austrálie 0:6 (0:2)
Branky: 5. Kewell, 34. Ognenovski, 65. Carney, 74. Emerton, 82. Valeri, 83. Kruse.