VEDOU SKUPINU. Slovenští fotbalisté se po výhře posunuli do čela 3. skupiny. | foto: Reuters

Slovensko nadělilo San Marinu sedm gólů a vede kvalifikační skupinu

• 62
Slovenští fotbalisté jsou o další krůček blíž světovému šampionátu. V kvalifikačním zápase totiž porazili San Marino vysoko 7:0 a vedou 3. skupinu, ve které o mistrovství bojuje i Česko.

Slovensko má před českým týmem už sedmibodový náskok.

Výběr trenéra Vladimíra Weisse se musel obejít hned bez několika indisponovaných opor, ovšem proti jasnému outsiderovi to nehrálo roli.

Více informací najdete na sme.sk

Čtěte o výhře slovenských fotbalistů

Vytouženou rychlou branku totiž už po třech minutách zařídil Čech, který ještě do poločasu zamířil přesně i podruhé. Přispěl tak k tomu, že Slováci vedli po prvních 45 minutách už 5:0, když se trefili ještě Pekarík, Stoch a Kozák.

Po změně stran se zápas už jen dohrával. Přesto se diváci dočkali dalších branek. Nejprve aktivní pravý obránce Pekarík našel Jakubkovu hlavu a záhy se prosadil i levý bek Hanzel, který tak skóroval při svém debutu za národní tým.

"Výsledek je výborný. Chtěli jsme hrát pro diváky a potěšit je brankami. To se povedlo, ale někteří hráči mohli hrát ještě lépe. Důležité jsou však tři body a také to, že se nám před zápasem s Čechy nikdo nevykartoval," potěšilo trenéra Vladimíra Weisse, který s týmem vyhrál pět ze šesti kvalifikačních utkání.

Jeho svěřence čekají na podzim ještě čtyři těžké zápasy a hned ten první proti českému celku považují za klíčový.

"Kvalifikace je dobře rozehraná, ale postup je ještě daleko. Čeká nás náročný podzim. Klíčový bude zářijový duel proti Čechům, který nesmíme prohrát. V případě vítězství nad nimi už bychom byli víc než jednou nohou v Jižní Africe," uvedl na webových stránkách svazu Weiss.

Na rozdíl od českého výběru však už Slováci odehráli obě utkání s fotbalovým trpaslíkem ze San Marina. "Zápasy, které nás ještě čekají, budou nesrovnatelně těžší než ten dnešní. Češi nám mají do vracet, v Polsku to nebude lehké. Máme před soupeři náskok, ale postup je stále daleko," mínil kapitán Miroslav Karhan.

Slovensko - San Marino 7:0 (5:0)
Branky: 3. a 32. Čech, 12. Pekarík, 35. Stoch, 42. Kozák, 63. Jakubko, 68. Hanzel. Rozhodčí: Nzolo (Belg.). Diváci: 6652.
Slovensko: Mucha - Pekarík, Karhan, Ďurica (46. Saláta), Hanzel - Stoch (63. Borbély), Kozák, Hamšík (46. Novák), Čech - Jakubko, Vittek. Trenér: Weiss.
San Marino: A. Simoncini - Michele Marani (86. Bonini), D. Simoncini,