Sedmnáctka zahájila mistrovství výhrou nad Srby

• 4
Lucemburk - Čeští fotbaloví reprezentanti do sedmnácti let zvítězili ve svém prvním utkání na mistrovství Evropy nad Srbskem a Černou Horou 2:1. Oba góly vstřelil v druhém poločase slávistický útočník Necid. Srbové snížili až v samotném závěru. Další zápas sehrají Češi v pátek proti Německu.

První poločas byl oboustranně hodně nervózní. Soupeř českého mužstva byl o něco iniciativnější, ale do vyložené šance se nedostal za prvních čtyřicet minut nikdo.

Hru českého celku po změně stran oživil příchod Zemana. Po deseti minutách zafungovala spolupráce hráčů Slavie - Pekhart přiťukl míč Necidovi a jeho bomba skončila v růžku soupeřovy branky.

Rázem bylo hřiště plné českých fotbalistů a tlak vyústil i v druhý gól. Necid se dostal k odraženému míči a špičkou kopačky poslal míč k tyči. V závěru čeští obránci nepokryli nabíhajícího Vukoviče a ten snížil, ale poté si již český celek výhru pohlídal.

"Podařil se nám vstup do turnaje, což se nám v sezoně nepovedlo ani jednou. Srbové byli lepší v prvním poločase, ve druhém my. První poločas nás svazovala nervozita, nedokázali jsme udržet míč a útočníci měli špatný pohyb," řekl trenér Jakub Dovalil.

Po změně stran podle něj pomohly změny v sestavě. "Začala se nám dařit kombinace a vyvrcholením byly dvě krásné branky Necida, ale po snížení soupeře to byly nervy až do konce," dodal Dovalil.

Druzí soupeři českých reprezentantů Němci zahájili šampionát jasným vítězstvím nad Belgií. Na úvod skupiny B zdolali svého protivníka 4:0, ráz zápasu udal vlastní gól Belgičanů už ve čtvrté minutě.

Skupina B:
Česko - Srbsko a Černá Hora 2:1 (0:0)
50. a 67. Necid - 73. Vukovič. Rozhodčí: Einwaller (Rak.) - Trigo (Port.), King (Wal.). ŽK: Necid - Brezančič, Peličič. Diváci: 431.
Sestava ČR: Štěch - Süsser, Polák, Mazuch, Heidenreich - Wojnar (80. Řezník), Hable, Holek (41. Zeman), Reinberk (67. Lacko) - Pekhart, Necid.

Německo - Belgie 4:0 (2:0).