Německo: Miroslav Klose a Torsten Frings

Německo: Miroslav Klose a Torsten Frings | foto: Reuters

Němci porazili Slováky a vedou už o pět bodů

• 96
O pět bodů už vedou kvalifikační skupinu D němečtí fotbalisté a na nepostupové třetí místo mají dokonce šestibodový náskok. K postupu na ME 2008 je výrazně přiblížilo středeční vítězství nad Slovenskem. Do konečného skóre 2:1 se promítly dva vlastní góly, rozhodující branku dal dvě minuty před přestávkou Hitzlsperger.

Vývoj zápasu
minutu po minutě

Němci, jimž chyběly hvězdy Ballack, Podolski a Schweinsteiger, sice začali očekávaným náporem, ovšem Slováci se rozhodně nechtěli uchýlit jen k bezhlavému
odkopávání míčů, a tak se hrálo útočně na obě strany.

Přesto první udeřil favorit: v 10. minutě po levé straně proklouzl Jansen, jeho pas nechtěně zasáhl Škrteľ a před odkrytou bránou ještě před Klosem nešťastně uklidil míč do vlastní sítě hostující stoper Ďurica. I druhý gól byl vlastní a k překvapení všech jím Slováci vyrovnali. Slávista Matej Krajčík se ve 20. minutě protáhl po pravé straně do pokutového území a balon poslal do svojí branky tentokrát Metzelder.

Slováci hráli s favoritem nečekaně otevřenou partii a netrpěliví domácí fanoušci, kteří čekali jasnou německou výhru, začínali pískat. V 34. minutě Kloseho přiťuknutí v pádu nezakončil Schneider, ale domácí nakonec přece jen do kabin odcházeli spokojenější. V 43. minutě si Lahm pohrál s Ďuricou, odcentroval a Hitzlsperger svým třetím reprezentačním gólem upravil na 2:1.

Přestávka zklidnila tempo hry, domácí nechtěli udělat chybu a zbytečně se nehnali do rizika. Slováci, kteří pro oživení postupových nadějí museli bodovat, se sice snažili o rychlé brejky, jenže žádný z nich kvůli nepřesným finálním přihrávkám nedotáhli. Němci poměrně v klidu dovedli utkání k třem bodům, Slováky i podruhé zdolali a jsou jednou nohou na šampionátu. Slováci naopak mají stále devět bodů a jejich šance na postup se už pohybuje spíše v teoretické rovině.