Nejlepší Koller s Pudilem, nejslabší Kulič

• 7
Praha - Nejlepší střelci gólů Jan Koller a Daniel Pudil, nejhorší jiný ofenzivní hráč Marek Kulič. To je hodnocení českých fotbalistů za kvalifikační utkání na Kypru, které jim dali čtenáři iDNES.cz. Mužstvo celkově dopadlo slušně, za vítězství 2:0 si odneslo celkovou známku 2,19.

Fanoušci jednotlivé reprezentanty hodnotili známkami jako ve škole, nejlepší byla jednička, nejhorší pětka.

Koller s Pudilem dostali přes tisíc jedniček, třetí v pořadí stoper David Rozehnal se přes tisícovku nepřehoupl.

Hlasování fanoušků vyhrál Koller s průměrnou známkou 1,64, druhý Pudil byl jen o setinu horší a třetí Rozehnal u svého jména našel 1,71.

Pudil dal v 11. minutě první gól českého týmu, Koller v 74. minutě hlavou přidal druhý. Česko si díky vítězství pojistilo konečnou první příčku ve skupině.

Pod dvojku se vešli ještě debutující gólman Daniel Zítka a obránce Zdeněk Pospěch.

Naopak čtenáři neměli slitování s Markem Kuličem, kterému na vysvědčení psali především trojky, ale mnoho z nich také čtyřky a pětky.

Sparťanský útočník se jako jediný dostal s průměrnou známku přes 3 (3,25).

Česko - Kostarika 1:0 - 2,41

Mužstvo si vysloužilo průměrnou známku 2,19, což je o šest desetin horší než za sobotní utkání se Slovenskem.

Pořadí podle průměrné známky: 1. Jan Koller 1,64; 2. Daniel Pudil 1,65; 3. David Rozehnal 1,71; 4. Daniel Zítka 1,85; 5. Zdeněk Pospěch 1,94; 6. až 7. Marek Matějovský 2,05; 8. Martin Fenin 2,22; 9. Jaroslav Plašil 2,24; 10. Tomáš Galásek 2,49; 11. Milan Baroš 2,57; 12. Michal Kadlec 2,80; 13. Marek Kulič 3,25.

Na hodnocení redaktorů MF DNES se podívejte ZDE.

Shoda panuje v hodnocení Pudila jako jednoho z nejlepších hráčů a také u Kuliče jako nejslabšího. Nejvíc se čtenáři a redaktoři rozcházejí u známky pro Zdeňka Pospěcha.